Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:272706
Author:
Evaluation:
Published: 30.01.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Uzdodot jautājumu, kas ir Apgaismība, M.Fuko skaidro ģenealoģijas un arheoloģijas uzdevumu kā centienus iztirzāt tās diskursa instances, kas artikulē mūsu domas, valodu un darbību tāpat kā citus vēsturiskus notikumus pretēji izziņas vai morālo aktu universālo struktūru identificēšanai.
Tieši koncepti, metodes un teorijas raksturo noteikta laikmeta domas tradīciju. Tie ir saistīti ar individuālā subjekta apzināto dzīvi. Lasot tekstus, mēs atklājam nevis autoru, bet gan valodas struktūru. M.Fuko arheoloģija meklē apziņas dzīves epistēmisko neapzināto, kas definē un dara iespējamas individuālās zināšanas, tādējādi mēģinot noskaidrot mūsu diskursīvās uzvedības likumus.
Rezumējot visu iepriekš minēto, var teikt, ka viens no virzieniem, kurā M.Fuko risina zināšanu kosntituēšanās jautājumu, ir zināšanu un zinātnes nošķīrums. Izteiktais (izteiksme) ir viens no „Zināšanu arheoloģijas” pamatkonceptiem, kurā M.Fuko tematizē lingvistisko elementu izkārtojumu diskursa ietvaros un pamato objektu konstituēšanos. M.Fuko domas kontekstā zināšanas tiek izprastas kā izteiktā (izteiksmes) koordinācijas un subordinācijas lauks, kurā parādās, tiek definēti, lietoti un transformēti koncepti. Zināšanas var definēt gan no diskursīvo prakšu pozīcijām, gan no nediskursīvo prakšu viedokļa, jo to veidošanās ir atkarīga gan no vienām, gan no otrām. Līdz ar šādu skaidrojumu M.Fuko pamato to, ka ir iespējamas zināšanas neatkarīgas no zinātnes. Zināšanas ir plašāks jēdziens par zinātni, jo zinātne tiek lokalizēta zināšanu laukā un nevis otrādi. Zināšanas ir tas, ko mēs atrodam diskursīvā praksē.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register