Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,59 (17%)
Discounted price*:
2,90
Purchase
Add to Wish List
ID number:222809
Evaluation:
Published: 04.10.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Ētikas kodekss ir veidots ļoti plašs un izvērsts, tajā apskatītas ļoti dažādas vērtības un situācijas, noteikts kā jārīkojas darbiniekiem uzņēmuma iekšienē un ārpus tā, kādā kārtībā sniedzama informācija presei, kā jārīkojas pamanot ētikas normu pārkāpumus un vēl citas situācijas.
Pēc manām domām, šis ētikas kodekss noteikti pilda savu funkciju, palīdzot rast darbiniekiem atbildes uz jautājumiem par ētiskām dilemmām strādājot uzņēmumā. Darbinieki zina pie kā vērsties ar saviem jautājumiem par ētiskajām problēmām, darbinieki ir informēti par to, kādas ir uzņēmuma pamatvērtības. Es gan nevaru būt pilnībā pārliecināta par to, kā uzņēmuma reāli darbinieki tiek iepazīstināti ar ētikas kodeksu, tomēr uzskatu, ka par to ir atbildīgs uzņēmuma vadītājs. Vadītājam ar savu rīcību ir jārāda piemērs darbiniekiem, kāda ir laba un ētiska darbība, tomēr tajā pašā laikā šī piemēra rādīšana nedrīkst kļūt uzbāzīga, jo tas tikai izraisīs pretestību no darbinieku puses. Savukārt, ja darbinieki ētikas kodeksu neievēros, tad tam vairs īstas jēgas nebūs.
AS „Balticovo” ētikas kodeksā vislielākais uzsvars likts uz uzņēmuma pamatvērtībām. Tās ir godīgums un taisnīgums, atbildība, atklātība, lojalitāte, profesionalitāte, cieņa, atvērtība, laipnība un entuziasms. Man vissvarīgākās no tām šķiet taisnīgums, cieņa un lojalitāte. Kodeksā tiek norādīts, ka darbiniekam ir ar cieņu jāizturas pret saviem kolēģiem, vadītājiem un uzņēmuma sadarbības partneriem. Tiek uzsvērts arī tas, ka uzņēmumā tiek ievērotas cilvēktiesības. Lai arī tas šķiet pašsaprotami, tomēr arī mūsdienās ir tādi uzņēmumi, kuros netiek ievērotas pat pašas elementārākās cilvēktiesības, piemēram, darbinieki tiek diskriminēti. Uzskatu, ka ir pozitīvi, ka ētikas kodeksā tiek pieminētas arī šādas lietas, jo tad darbiniekiem, ievērojot pārkāpumus, ir uz ko atsaukties, un viņi zina, kur vērsties, lai problēmas risinātu. Savukārt pārkāpējs var tikt sodīts, jo ar savu parakstu ir apliecinājis, ka ievēros ētikas kodeksā noteiktās prasības.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Uzņēmumu un organizāciju ētikas kodeksi un to nepieciešamība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/222809

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register