Nopietnākie riski: Saistīti ar konkurenci, iestātos brīdī, ja apmeklētāju skaits nesasniegtu vidējo ieplānoto. Taču, iespējams, vēl nopietnāks risks par iepriekš minēt iestātos brīdī, kad projektā iesaistītie darba vietu pārstāvji, kas par dalību projektā nesaņem atalgojumu, respektīvi, iesaistās brīvprātīgi, pasākumu dienā var savas nevēlēšanās pēc, vai arī, kautrējoties no pastiprinātas uzmanības, varētu atteikt savu uzstāšanos.
Lai šie riski neiestātos svarīga ir ļoti profesionāla un abām pusēm interesanta komunikācija, kurai turklāt vēl būtu nepieciešams būt regulārai, lai projekta organizatoriskajai komandai nerastos šaubas par amatieru gatavību piedalīties performancēs.
Pēc šīs situācijas autore secina, ka darbs ar brīvprātīgajiem ir ļoti neprognozējams, jo brīvprātīgie iesaistītie nav līgumstrādnieki un teorētiski nav iespējams pret viņiem vērst nekādas sankcijas, tāpēc rīkojot pasākumus un izstrādājot projektus, var rēķināties tikai ar līgumdarbiniekiem.
2.5. Projekta struktūrplāns
Projekta vadīšanā jāizvēlas un jāizveido atbilstoša organizatoriskā forma un struktūra, lai tā nosegtu visas funkcijas un būtu elastīga. Projekta struktūrplānu nepieciešams veidot, lai būtu skaidri saprotama pienākumu sadale un atbildības sfēru noteikšana. Struktūrplāns ļauj skaidri un konkrēti apskatīt projekta shēmu, ko autors attēlo 2.3.attēlā. Attēlā 2.3. attēlots projekta “Muzeju nakts” struktūrplāns, kurā kā galvenā izceltā pozīcija atzīmēts pats projekts, no kura tālāk izriet četras galvenās pamatlietas – mārketings, koncepcija, komanda, finansējums.
…