Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,60 (12%)
Discounted price*:
4,39
Purchase
Add to Wish List
ID number:398863
Author:
Evaluation:
Published: 13.12.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Time period viewed: 2012.g. - 2012.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Vispārējo tiesību principa jēdziens un veidi    5
2.  Administratīvo tiesību nozares principi vai patstāvīgie principi    12
2.1.  Likumības princips    12
2.2.  Personas tiesību un brīvības ievērošanas princips    16
3.  Citi administratīvo tiesību apakšnozares principi vai procedūras principi    19
4.  Valsts pārvaldes principi    26
  Secinājumi un priekšlikumi    28
  Izmantota literatūra    31
Extract

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Administratīvās tiesības pieder pie publisko tiesību nozares, kas regulē sabiedriskās attiecības publiskās jeb valsts pārvaldes sfērā, kurā viena no pusēm parasti ir valsts pārvaldes iestāde, bet otra no pusēm vairumā gadījumu ir privātpersona, kas var būt kā fiziska, tā juridiska persona.
Savukārt administratīvais process ir procesuālais mehānisms, kādā konkrētās publiski tiesiskās attiecības starp publisko jeb valsts pārvaldi un privātpersonu, tiek īstenotas. Latvijā administratīvo procesu regulē Administratīvā procesa likums.
Ikdienā, kārtojot savas lietas, gan indivīdi, gan juridiskās personas, kopā sauktas par personām, saskaras ar pašvaldību un valsts pārvaldes iestāžu un ierēdņu rīcību, kas parasti attiecībā pret personām izpaužas tām labvēlīga vai nelabvēlīga administratīva akta formā vai kā iestādes faktiskā rīcība.
Administratīvās tiesības ir viena no plašākajām un nozīmīgākajām tiesību nozarēm. Kvalitatīvas, labi izstrādātas administratīvās un administratīvi procesuālās tiesības tiek uzskatītas par vienu no svarīgākajiem aizsardzības nosacījumiem privātpersonu, tajā skaitā komercsabiedrību, attiecībās ar publiskās pārvaldes institūcijām.
Administratīvo tiesību kā tiesību nozares sistēma sastāv no atsevišķām tiesību normām, tiesību institūtiem un tiesību apakšnozarēm. Administratīvās tiesības nav kodificēta tiesību nozare, kurā visas administratīvo tiesību normas būtu apvienotas viena tiesību akta ietvaros. Kodifikācija ir veikta par atsevišķiem tiesību institūtiem.
Atsevišķas sabiedrībā pastāvošas attiecības ir nepieciešams regulēt, nosakot, kādām šīm attiecībām jābūt. Šeit lieti noder tiesības, kas ir veiksmīgākais sabiedrisko attiecību regulators. Tiesības sabiedrībā parasti arī tiek uztvertas kā noteiktas cilvēka rīcības atļauja vai aizliegums, un šāda tiesību izpratne savos pamatos ir pareiza. Atļaujot vai aizliedzot noteiktu rīcību, tiesības sabiedrībā īsteno savu regulatīvo funkciju, tādējādi regulējot sabiedrībā pastāvošas attiecības un nosakot, kas valstī ir tiesiski atļauts vai prettiesisks. Pēc tam, kad sabiedriskās attiecības sāk regulēt ar tiesību normām, tās kļūst par tiesiskajām attiecībām.
Sabiedrībā daudzās jomā tiek izvirzīti principi, kas dažādās ikdienas situācijās nosaka sabiedrības un tās atsevišķu locekļu rīcības motīvus un ļauj sasniegt izvirzītos mērķus. Arī tiesībās ir šādi principi, kas nosaka sabiedrības vēlmi regulēt noteiktas sabiedrībā pastāvošas attiecības, lai šajās attiecībās sasniegtu noteiktus sabiedrību interesējošus mērķus. Eiropas tiesību saimes valstīs līdzās citiem tiesību avotiem pastāv patstāvīgs tiesību avots – vispārējie tiesību principi. Kaut arī normatīvajiem aktiem salīdzinājumā ar vispārējiem tiesību principiem ir augstāks juridisks spēks un tie regulē svarīgākās administratīvi tiesiskās attiecības, tomēr arī vispārējiem tiesību principiem ir reāls, praktisks pielietojums. Tiesību principus var izmantot kā normatīva rakstura obligātus noteikumus, kurus piemēro gan konkrētu lietu izskatīšanā, gan tiesu praksē, tiesību robu likvidēšanā, kā arī tiesību jaunradē.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Administratīvo tiesību principi”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/398863

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register