Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,15 (15%)
Discounted price*:
0,84
Purchase
Add to Wish List
ID number:818455
Author:
Evaluation:
Published: 11.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Alkoholisms, narkomānija, toksikomānija    3
  Tiesu psiholoģiskā ekspertīze kriminālprocesā    6
  Izmantotā literatūra    9
Extract

Alkoholisms, narkomānija un toksikomānija ir nopietni ārējās vides un arī psiholoģisku aspektu izraisīti pamatā psihiskas dabas traucējumi, kas rezultējas spēcīgā un grūti pārvaramā tieksmē lietot attiecīgās apreibinošās vielas lielos daudzumos. Minētās parādības ietilpst arī tiesu psihiatrijas izpētes lokā, tiesu praksē bieži nākas sastapties ar noziegumiem, kas pastrādāti reibumā. Alkoholisms, narkomānija un toksikomānija ievērojami palielina iespējamību, ka atkarīgais veiks noziegumu. Krimināllikuma 48. pants paredz, ka, ja noziedzīgais nodarījums izdarīts alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, tad šis fakts ir uzskatāms par atbildību pastiprinošu apstākli, kas attiecīgi arī jāņem vērā tiesnesim, nosakot soda apmēru. Tādējādi arī tiesu psihiatrijā šis jautājums ir jāņem vērā, gan veicot ekspertīzes un sniedzot slēdzienus, gan arī pašas parādības psiholoģisko aspektu izpētē. Ja pastāv aizdomas par alkohola, narkotisko vai toksisko vielu lietošanu, aizdomās turētajam saskaņā ar Latvijas likumdošanu tiek veikta ekspertīze. Šāda veida ekspertīzes tiek veiktas Narkoloģijas centra Alkohola un narkotiku reibuma ekspertīzes nodaļā jebkurā diennakts laikā. Šādas ekspertīzes atzinumi tiek sniegti pēc personas klīniskās un bioloģiskā materiāla ķīmiski toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.
Alkoholisms ir nepārvarama, nekontrolējama tieksme pēc alkoholiskiem dzērieniem, pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana. Alkoholisma attīstības pamatā ir bioloģiskie, sociālie un psiholoģiskie faktori, Latvijā un arī daudzās citās valstīs tas tiek atzīts par slimību. Alkoholisma slimībai var izdalīt trīs atsevišķus posmus, jeb stadijas: neirastēnisko, narkomānijas un galējo jeb encefalopātijas stadiju. Neirastēniskā stadija parasti rodas pēc apmēram vienu līdz piecus gadus ilgas sistemātiskas alkohola lietošanas un ilgst apmēram vienu līdz trīs gadus. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,63 €
Work pack Nr. 1139366
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Alkoholisms, narkomānija, toksikomānija. Tiesu psiholoģiskā ekspertīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/818455

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register