Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:443558
Evaluation:
Published: 10.09.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Vispārīgs raksturojums    2
  V.Vundts    2
  K.Štumpfs    4
  E.Titčeners    5
  Nobeigums    6
  Izmantotā literatūra    7
Extract

Ar eksperimentu iekļaušanu psiholoģijā, tiek aizsākta kvalitatīvi patstāvīga zinātne. Tieši pateicoties cēloņu seku meklēšanas eksperimentiem, psiholoģija ir ieguvusi stabilu pamatni. Atklājās matemātiskās precizitātes perspektīva psiholoģiskajās likumsakarībās.
Pieredze radikāli izmainīja psiholoģijas zinātniskos kritērijus. Tika piesaistītas prasības par apstākļu radīšanu, kurus būtu iespējams radīt atkal un atkal un to varētu veikt jebkurš cits pētnieks. Objektivitāte, atkārtojamība, pārbaudāmība kļūst par kritērijiem, kuri pierāda psiholoģiskā fakta ticamību un zinātniskumu.
Psiholoģisko pētījumi centri kļūst speciālas laboratorijas, kuras veidojas dažādās valstis. Pirmsākumā prioritāte pieder vācu universitātēm. Paralēli intensīvi pētījumi tiek veikti Krievijā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Skandināvu valstīs.
Lielākā eksperimentu daļa tika veikta, lai pētītu sensorās funkcijas. Tādēļ noderīgas bija gan psiholoģijas, gan arī fizioloģiskās zināšanas šajā jomā. Tika pētīta perifērā un binokulārā redze, redzes adaptācija, kontrasts, krāsu izjūta u.c.
XIX gs. Sākumā psiholoģisko zināšanu attīstība tika stimulēta ne jau ar mehānikas atklājumiem, bet gan tieši atklājumiem fizioloģijā. Cilvēka psihiskās funkcijas tika pētītas pēc orgānu uzbūves, to anatomijas.
Pirms vēl tika atklātas objektīvas metodes, lai pētītu uzvedības veselumu, eksperimentālajā analīzē par orgānu darbību tika sasniegti lieli panākumi saistībā ar likumsakarību atklāšanu, t.i., matemātiski nosakāmu sakarību starp objektīviem fiziskiem stimuliem un to izraisīto psiholoģisko efektu – sajūtas. Tas nospēlēja izšķirošo lomu, lai psiholoģija izveidotos par patstāvīgu eksperimentālo zinātni.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register