Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,28 (14%)
Discounted price*:
1,71
Purchase
Add to Wish List
ID number:346085
Author:
Evaluation:
Published: 24.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Šo tēmu izvēlējos, jo vēlos dzīvi saistīt ar farmāciju un šajā nozarē vadošais farmaceitisko produktu ražotājs Baltijas valstīs ir A/S Grindeks. Es uzskatu, ka šis perspektīvais uzņēmums atbilst manām nākotnes interesēm.

Šogad a/s Grindeks atzīmē nozīmīgu jubileju – aprit 60 uzņēmuma darbības un pastāvīgas izaugsmes gadi.
Grindeks pirmsākumi datējas ar 1946. gadu, kad Latvijas Zinātņu akadēmijas pārziņā tiek nodota Vitamīnu un hormonu rūpnīca, ar mērķi pakāpeniski pārveidot to par eksperimentālo rūpnīcu.
Šodien eksperimentālā rūpnīca veidojas par Eiropas līmeņa farmācijas kompāniju ar milzīgu attīstības potenciālu.
Grindeks nemainīgi ieņem līderpozīcijas Baltijas farmācijas tirgū. Tā pārstāvniecības un aģenti strādā 13 valstīs – Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Kazahstānā, Gruzijā, Azerbaidžānā, Uzbekistānā, Ukrainā, Baltkrievijā, Moldovā, Polijā, Ungārijā un Čehijā, bet uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm pasaulē.
A/S GRINDEKS VĒSTURE
Grindeks pirmsākumi meklējami 1946.gadā, kad Vitamīnu un hormonu rūpnīca no Pārtikas rūpniecības ministrijas tiek nodota Latvijas Zinātņu akadēmijas pārziņā, ar mērķi pakāpeniski pārveidot to par eksperimentālo rūpnīcu.
Tobrīd Vitamīnu un hormonu rūpnīca atradās Rīgā, Ganību dambī 21a, šaurās, tehnoloģiskiem procesiem nepiemērotās telpās.
Rūpnīcas toreizējā produkcija bija pārtikas koncentrāti, sojas mērce, mežrozīšu sīrups, alus raugs, mikroelementu maisījumi u.c., kas visai maz atgādina to produkciju, ko Grindeks ražo šodien.
1957.gadā Vitamīnu un hormonu rūpnīcu iekļauj jaunizveidotā Organiskās sintēzes institūta (OSI) sastāvā, izveidojot Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Organiskās sintēzes institūta Eksperimentālo rūpnīcu.
Institūta dibinātāja LZA akadēmiķa, profesora Solomona Hillera (1915-1975) vadībā sākas OSI sintezēto preparātu ražošana. Rūpnīca attīstās kā OSI eksperimentālā bāze fundamentālo pētījumu un zinātnisko izstrādņu ieviešanai ražošanā.
Jau 50. gadu beigās sadarbībā ar OSI darbiniekiem tika ražoti pirmie ķīmiskie preparāti - fenilīns, furazolidons, furadonīns un TioTEFA. Atbilstoši jaunizveidotā institūta pētījumu virzieniem sākas nopietns darbs arī pretvēža preparātu izstrādāšanā.
Vienlaikus ar ārstniecības vielu ražošanu tiek domāts arī par gatavo zāļu formu ražošanu, un ķīmiskajā cehā izveido tabletēšanas iecirkni.
Pakāpeniski notiek pāreja uz jaunu sintētisko preparātu ražošanas tehnoloģiju izstrādi, tiek uzsākta to ražošana. 1964.gadā tiek veikta pretvēža preparāta aktīvās vielas – ftorafūra – pirmā ķīmiskā sintēze. Ftorafūrs uzskatāms par institūta un rūpnīcas sadarbības lielāko veiksmi. Sintēzes autori – Regīna Žuka, Marģers Līdaka un Solomons Hillers. Preparāta ražošanas tehnoloģija izstrādāta rūpnīcā 1966.gadā. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,06 €
Work pack Nr. 1203070
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „A/S "Grindeks" – vadošais farmaceitisko produktu ražotājs Baltijas valstīs”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/346085

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register