Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Austrijas civilprocess un Latvijas civilprocess. Salīdzinoša analīze

     

    Research Papers14 Law

3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:261542
Evaluation:
Published: 07.03.2001.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Extract

Civiltiesiskais process
Tiesību avoti
Austrijā tiesvedību civillietā regulē galvenokārt likums “Par civillietu piekritību” un Civilprocesa likums. Abi likumi pieņemti 1895. gadā. Likums “Par civillietu piekritību” regulē jautājumus par piekritību, Civilprocesa likums – civilprocesu norisi.
Atšķirībā no Austrijas, LR Civilprocesa likums regulē arī jautājumus par piekritību. Latvijā civillietas tiesa izspriež kārtībā, kāda noteikta Civilprocesa likumā un likumā "Par tiesu varu". Likums “Par tiesu varu” dod vispārējas norādes par tiesvedības pamatprincipiem un tiesas procesa norisi. Civilprocesa likums apskata konkrētus gadījumus un dod precīzu informāciju par tiesas procesa uzsākšanu un norisi.
Tiesvedību civillietā regulē Civilprocesa likuma normas, kas ir spēkā lietas izskatīšanas, atsevišķu procesuālo darbību izdarīšanas vai tiesas sprieduma izpildīšanas laikā. Ārvalstu tiesu uzdevumus un spriedumus Latvijas tiesas izpilda, kā arī nosūta savus uzdevumus un spriedumus ārvalstu tiesām Civilprocesa likumā un Latvijas Republikai saistošos starptautiskajos līgumos noteiktajā kārtībā.
Civillietu piekritība Austrijā
Pēc likuma “Par civillietu piekritību” 1. panta civiltiesiskas prāvas jāizšķir tiesām. Izšķir piekritību pēc vietas un pēc būtības.
Pēc vietas piekritīga parasti ir tiesa pēc parādnieka dzīvesvietas vai apmešanās vietas. Konkrētāk to regulē likuma “Par civillietu piekritību” 65. un turpmākie panti. Puses var vienoties par tiesas vietas piekritību, kas atšķiras no likumā noteiktās (likuma “Par civillietu piekritību” 104. pants). Šīs tiesības rīkoties ir ierobežotas lietās par patērētāju tiesībām par labu patērētājam (Patērētāju tiesību aizsardzības likums).
Piekritība pēc būtības ir atkarīga no tiesas prasības priekšmeta, attiecīgi no tiesas prasības summas lieluma. Maksimālā apgabaltiesā izskatāmās prasības summa ir 130 000 Austrijas šiliņu. Prāvas ar mazāku prasības summu izšķir apgabaltiesās, pārējās -, ja tās, neņemot vērā prasības summu, nav piekritīgas apgabaltiesām, - pavalsts apgabaltiesās (pirmās instances tiesas).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1133127
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register