Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Cilvēktiesību aizsardzības starptautiski tiesiskais regulējums un aizsardzības mehānisms

     

    Research Papers14 Law

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,68 (17%)
Discounted price*:
3,31
Purchase
Add to Wish List
ID number:759454
Author:
Evaluation:
Published: 21.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Cilvēktiesību jēdziens    4
2.  Cilvēktiesību attīstības vēsture rietumu kultūrā    6
3.  Cilvēktiesību attīstības vēsture Latvijā    10
  Secinājumi un priekšlikumi    19
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    21
Extract

Ievads.

Paņemot rokās jebkuru vārdnīcu, izziņas materiālu vai pajautājot sastaptajiem cilvēkiem – uz jautājumu „Kas ir cilvēktiesības?” pirmām kārtām atbildēts tiek, sakot, ka tās ir cilvēka sākotnējās un pamattiesības. Citiem vārdiem – vispirms jau tiesības uz dzīvību. Tās ir tiesības, kas cilvēkam rodas automātiski, ņemot vērā pašu cilvēka eksistenci. Privilēģija atšķirties no pārējiem zemeslodes iemītniekiem, privilēģija noteikt savu vietu, savu telpu, savu izvēli.
Cilvēka pamattiesības kā atsevišķu jēdzienu apcerēt sākuši jau seno grieķu un romiešu filosofi, domājot par cilvēku un viņa vietu sabiedrībā. Viņi novēroja cilvēkiem piemītošo tieksmi ikvienā vietā un laikā noteikt savu individuālo un grupas labklājību, noteikt savas iespējas un privilēģijas. Tāpat ir pašsaprotams, ka neviena sabiedrība, lai cik civilizēta un augsti attīstīta tā būtu bijusi, nav spējusi apiet apstākļus, kas ietekmētu šīs iespējas – lai tie būtu dabas spēku vai arī citu cilvēku radīti apstākļi. Šie dažādie apstākļi ir noteikuši cilvēku nepieciešamību pēc definētiem nosacījumiem un likumiem, kas ļautu izprast savu vietu telpā un laikā, ievērot līdzcilvēku vietu un nodrošināt kontroli.
Šai darbā autore centīsies izsekot cilvēkiesību attīstībai vēstures gaitā kā ārvalstīs, tā arī Latvijā, noskaidrot un izprast minētās tiesību nozares darbības mehānismus un funkcionēšanas pamatnosacījumus. Ņemot vērā to, ka cilvēktiesības ir sarežģīts un ārkārtīgi apjomīgs pētījuma objekts, dotā darba mērķis ir sniegt vispārīgu ieskatu minētajā jomā, par pamatu ņemot kompetentu zinātnieku un pētnieku atziņas rietumu pasaules kontekstā, censties gūt izpratni par Latvijas sabiedrībai salīdzinoši jaunu un vēl neapzinātu tiesību sfēru, sniedzot arī autoru personisko skatījumu uz šo jautājumu.

1. Cilvēktiesību jēdziens.

Juridisko terminu skaidrojošās vārdnīcas sniegtais skaidrojums vēsta: „Cilvēktiesības – tiesības, kuras cilvēkam ir dotas no dabas, piedzimšanas (dabiskās tiesības); tiesības. Kurām nav dabiski dota rakstura – indivīdi deleģē tās valstij, lai tā palīdzētu realizēt šīs tiesības.”1 Piekritīsiet, samērā šaurs un neizteiksmīgs jēdziena skaidrojums. No tā varam secināt vien to, ka tiesības, kas mūsu izpratnē piemīt cilvēciskai būtnei, ir divu veidu – dabiskās jeb tādas, pie kuru rašanās cilvēks nav savas pūles pielicis, un mākslīgi radītās jeb tās, kuras cilvēki laika gaitā radījuši, balstoties uz konkrētā laika izpratni, individuālajām un sabiedriskajām vajadzībām, savām bailēm un centieniem novērst iespējamos apdraudējumus.
Daudz plašāku skaidrojumu varam atrast, iepazīstoties ar ANO pieņemto Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,41 €
Work pack Nr. 1125109
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Cilvēktiesību aizsardzības starptautiski tiesiskais regulējums un aizsardzības mehānisms”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/759454

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register