Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:635454
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.03.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 22 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
1.  Darba apstākļu un darba procesa ietekme uz strādājošo   
2.  Drošība darbavietā   
2.1.  acu aizsardzība   
2.2.  aizsardzība pret troksni   
2.3.  kaitīgi tvaiki, dūmi, putekļi un gāzes   
2.4.  vibrācija   
3.  Strādājošo veselības stāvoklis un saslimstība   
3.1.  alkohols un citas apreibinošās vielas   
3.2.  stresori darbā un to apzināšana   
3.3.  darbaspēju saglabāšana un noguruma profilakse   
3.4.  atsevišķu orgānu un sistēmu pārslodzes radītās slimības   
3.5.  darbaholisms   
  Nobeigums   
  Bibliogrāfija   
Extract

Nobeigums
Cilvēks, nerūpējoties par savu darba higiēnu, ir pakļauts lielam riskam – galvenokārt jau paša veselībai un dzīvībai. Noskaidroju, ka cilvēka organismu var ietekmēt ne tikai ārējie apstākļi (zema/augsta temperatūra, troksnis, ultraskaņa, elektromagnētiskais lauks u.c.), bet arī piespiedu poza vai, piemēram, vispārēja vibrācija. Līdz ar gadiem, neuzlabojot riska situāciju, rodas arodslimības.
Šobrīd Latvijā drošība un darba aizsardzība nav augstā līmenī – ne tikai darba devēji „žēlo” naudu uzlabot iekārtas, bet arī darba ņēmēji kautrējas lūgt aizsarglīdzekļus, ja iespējams risks, vai informāciju kaut vai par ugunsdrošības noteikumiem, plānu.
Ņemot vērā esošo situāciju Latvijā, iespējams, cilvēkiem būs jāstrādā vairāk, jo daudzi tiek atbrīvoti no darba, bet pienākumi paliek tie paši. Līdz ar to darba stundu skaits samazinās, bet temps – pieaug. Būtiski, lai tiktu uzlaboti darba apstākļi, dzīves kvalitāte un uzlabotos dzīves līmenis.
Pēdējie statistikas dati (12.avots) liecina, ka Rēzeknes rajonā bezdarba līmenis ir 30,4%. Piemēram, Rēzeknē katrs uzņēmums cīnās par pašsaglabāšanos, nevis darba higiēnas pasākumiem veselības riska novēršanai. Tātad, nevar būt ne runas par labklājību un drošu, stabilu darbavietu. Kautrīgie latvieši labāk riskēs ar veselību, nevis skatīs jautājumus saistībā ar likumā paredzētajiem aktiem, lai pastāvētu par savi kā nozīmīgu resursu visā darba procesā.
Visas „izmaksas strādājošajiem, darba devējiem un valstīm ir milzīgas”. (18) Slimības profilakse ir daudz dārgāka par veselības profilaksi. Taču pagaidām darba higiēnai un aizsardzībai netiek veltīta pietiekama uzmanība, arī iedzīvotāji neizrāda interesi, netiek informēti, kas jādara šādā vai tādā situācijā.
Līdz ar tehnoloģisko iekārtu modernizēšanos, ir palielinājies risks iegūt arodslimības vai traumas darba vietā, taču tagad tās ir komplicētākas, jo uz organismu, ķermeni iedarbojas dažādi „dzelža gabali”. Agrāk cilvēki sirga ar skoliozi, vēnu varikozi u.c. – pārsvarā no fiziskām darbībām laika gaitā radītiem sarežģījumiem.
Cilvēks 21.gadsimtā cenšas ritēt laikam līdzi, bet temps tikai palielinās. Pusdienas tiek notiesātas 5 minūtēs (agrāk pat vienu pašu tēju malkoja 30min), katrs pieaugušais cenšas iegādāties sev spēkratu, nevis kājām staigāt uz darbu vai veikalu. Līdz ar to arī slinkums parādās. Slinkums parūpēties par savu darba higiēnu, par sevi pašu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register