Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
0,96 (16%)
Discounted price*:
5,03
Purchase
Add to Wish List
ID number:738470
Evaluation:
Published: 07.03.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 23 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
I.  Jaunā kriminālsoda preventīvā funkcija    4
II.  Dienesta darbības tiesiskais pamats    8
III.  Kāpēc izvēlējās pašvaldības policiju    11
IV.  Darba organizācija    16
V.  Darba organizāciju ietekmējošie faktori    26
  Nobeigums    37
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    39
Extract

Laikā, kad vienā otrā Latvijas mazpilsētā sabiedriskos darbus piesprieda jau gandrīz divus gadus, Rīgas pašvaldība (Rīgas dome) par piespiedu darba organizēšanu vēl nebija likusies ne zinis.
2000.gada februārī Valmieras rajona tiesa izpildei uz Rīgu, nosūtīja kādas personas tiesas spriedumu. Tiesas spriedums līdz 2000.gada jūlijam “klejoja” dažādās valsts un pašvaldības iestādēs, t.sk., tiesībsargājošajās institūcijās līdz beidzot tika nosūtīts uz Rīgas pašvaldības policiju (turpmāk – RPP). Sprieduma nokļūšanu pašvaldības policijā var uzskatīt par likumsakarīgu, jo neviena cita institūcija, t.sk. Valsts policija, kur bija nokļuvis spriedums, neizrādija interesi par jauno soda veidu. Neviens nevēlējās uzņemties pienākumus, kas saistīti ar notiesāto piespiedu darba uzraudzību un kontroli.
RPP Štābā (tagad – Analīzes, profilakses un koordinācijas daļā) operatīvi tika savākta un izpētīta normatīvo aktu bāze, kā rezultātā tika atzīts, ka tieši RPP iespējams kļūt par institūciju, kura Rīgā nodarbosies ar piespiedu darba notiesāto personu uzraudzību un kontroli.
Tas tika secināts ne tikai dēļ Latvijas Sodu izpildes kodeksā1 noteiktā, ka “piespiedu darba izpildīšanu pārzina pilsētas domes, pagasta padomes vai vairāku pagastu padomju kopīgi izveidots Piespiedu darba uzraudzības dienests”2, bet arī, ņemot vērā Latvijas Republikas likumā “Par policiju” minētos pašvaldības policijas pienākumus, t.sk. vienu no tiem - likumpārkāpumu prevencija3.
Un tā, 2000.gada jūlijā, RPP Štāba darbinieki sāka rūpīgi strādāt pie piespiedu darba uzraudzības dienesta dokumentācijas – dienesta nolikuma, piespiedu darba uzraudzības dienesta instrukcijas, amata aprakstiem un līgumiem ar darba devējiem. Neskatoties uz to, ka dienesta izveidei vēl nebija piešķirti līdzekļi (tā pat likās nesasniedzama nākotne), bija jāmeklē risinājums pie esošās policijas struktūras, kā rezultātā tika radītas pirmās iespējamās struktūras darba organizācijas shēmas (skatīt pielikumu Nr.1). Lēnām iezīmējās nākamā dienesta darbības principi. Tā galarezultāts 2001.gadā bija - Piespiedu darba uzraudzības dienesta izveide.
Metodisko palīdzību dienesta normatīvo aktu sagatavošanā sniedza arī Kārtības policijas Policijas izpildāmo tiesas spriedumu inspekcijas priekšniece un darbinieki.
Dienesta izveide bija iespējama pateicoties S/O “Sorosa fonds – Latvija” atbalstam. S/O “Sorosa fonds – Latvija” (SFL) cietumu un policijas reforma devusi ievērojamu ieguldījumu piespiedu darbu ieviešanā. Latvijas valsts šai reformai savu finansiālo atbalstu būtībā nav devusi – semināri un mācības organizētas tikai par S/O “Sorosa fonda – Latvija” un Lielbritānijas valdības līdzekļiem.
Autors par pētījumu objektu izvēlējās Rīgas pašvaldības policijas Piespiedu darba uzraudzības dienesta (turpmāk – Dienests) darba organizāciju. Izvēles pamatā bija aktīvā darbība un gūtā pieredze veidojot Dienestu, kā arī noteiktu laiku esot Dienesta priekšnieka pienākuma izpildītāja amatā.
Kvalifikācijas darbā tiks veikta dokumentu izpēte, to salīdzināšana, tiks izmantota statistika, kā arī būs autora un citu personu novērojumi.
Darba mērķis ir iepazīstināt ar Dienesta izveides likumsakarībām un darba organizāciju, t.sk., izceļot arī problēmas un trūkumus. Īpaši darbā tiks izcelta un vairākkārt uzsvērta piespiedu darba, kā alternatīvā soda, nozīmīgā loma mūsdienu sodu sistēmā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,37 €
Work pack Nr. 1111574
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Rīgas Piespiedu darba uzraudzības dienesta darba organizācija”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/738470

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register