Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:359642
Author:
Evaluation:
Published: 18.12.2017.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
2.  GLOBALIZĀCIJA MŪSDIENĀS    5
2.1.  Globalizācijas ietekme uz Latviju    5
2.1.1.  Lielvalstu ietekme uz globalizācijas procesiem Latvijā    7
2.1.2.  Kibertelpa un globalizācija    9
3.  GLOBALIZĀCIJAS IETEKME NĀKOTNĒ    11
4.  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    14
5.  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    16
Extract

4.SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Globalizācija ir visaptverošs process, ikviena pasaules valsts ar tās iedzīvotājiem neizbēgami tiek pakļauta globalizācijas ietekmei. Pasaules valstu politika gan valsts iekšienē, gan starptautiskajā līmenī turpina savu attīstību un integrēšanās procesu katras individuālās valsts tiesību sistēmās. Ņemot vērā visaptverošos procesus arī Latvijas likumdevējvaras pārstāvjiem ir jāmeklē risinājumi un atbilstošākie rīcības modeļi, lai sekmētu valsts interešu un tiesību nodrošināšanu starptautiskā līmenī.
Pasaules valstu robežu izzušana un nāciju saplūšana, augstais migrācijas līmenis pasaulē, starptautiskā sadarbība – viss minētais liek cilvēkiem globalizēties neprasot piekrišanu. No minētā izriet, ka nepieciešams izstrādāt valsts turpmākās attīstības stratēģijas un drošības plānus gan valstiskā līmenī, gan starptautiskajā līmenī, jo pēc pēdējo gadu notikumiem ir secināms, ka strauji paaugstinās terorisma draudi, no kuriem daļu ir izdevies realizēt.
Tāpat līdz ar globalizācijas procesu straujo attīstību, cilvēkiem pieaug dažādas personīgās un profesionālās izaugsmes iespējas, kas ir vērtējams kā pozitīvs faktors – tiek sniegta iespēja iegūt starptautiski atzītu izglītību, brīvi izvēlēties savas dzīvesvietas un darbavietas atrašanās vietu un valsti.
Viena no sfērām, kurā krasi tiek izjusta globalizācijas ietekme ir ekonomika. Mūsdienās vietējiem uzņēmējiem ir atvērts starptautiskais tirgus, kas ir milzīgs ieguvums arī Latvijas attīstībai un nodokļu sistēmai. Tomēr raugoties no pretējās puses, Latvijā pastāvošas nodokļu slogs ir kļuvis par pamatu, kādēļ daudzi Latvijas uzņēmēji izvēlas savu uzņēmumu reģistrēt kaimiņvalstīs, lai tādējādi ekonomētu finanšu resursus. Likumdevēja varas pārstāvjiem, sadarbībā ar attiecīgās nozares speciālistiem būtu nepieciešams izstrādāt ilgstošu stratēģijas plānu kā “noturēt” valsts uzņēmumus Latvijā, lai tādējādi Latvijas valsts kasē arī turpmāk ieplūstu finanšu līdzekļi, kuri nodrošina valsts budžetu.
Valdībai, lai ievērotu un nodrošinātu valsts iedzīvotāju pamattiesību ievērošanu, jāmeklē veids un iespējas kā tiesiskā ceļā noregulēt Latvijas iedzīvotāju tiesības uz savu identitātes saglabāšanu, neliekot pazaudēt trauslās robežas un nacionalitāti, tomēr piemērojot starptautiskās tiesības normās.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register