Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:125147
Author:
Evaluation:
Published: 19.07.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Apmēram pirms 20 gadiem ASV Aizsardzības ministrija izveidoja tīklu, ko var uzskatīt par Internet pirmsākumu. To sauca par ARP Anet. ARP Anet bija eksperimentālais tīkls. To veidoja, lai veiktu un koordinētu ieroču rūpniecības zinātniskos pētījumus, galvenokārt, lai izpētītu tīkla izveidošanas metodes, kuras būtu nepieejamas un izturīgas pret jebkura veida triecieniem, kas varētu rasties, piemēram, aviācijas uzlidojumu gadījumā, un kuras neskatoties uz visu varētu turpināt savu darbību. Šīs prasības kalpo par atslēgu, lai saprastu Internet struktūras pamatprincipus. ARP Anet sistēmā vienmēr pastāvēja saikne starp datoru – pārraidītāju un datoru - saņēmēju. Tīkls a priori nebija drošs, jo jebkurā brīdī jebkura tīkla daļa varēja pazust.
Tīkla uzdevums bija nodrošināt un uzturēt saikni. Galvenā ideja bija tā, jebkurš dators kā līdzīgs ar līdzīgu varēja komunicēties ar jebkuru citu datoru.
Datu pārraide tīklā tika organizēta pēc Internet galvenajiem principiem – protokola IP. Protokols IP – tas ir tīkla darbības apraksts un noteikumi. Protokols ietver noteikumus apr saiknes uzturēšanu un nodrošināšanu tīklā, noteikumus par IP pakešu lietošanu un apstrādi, tīkla pakešu apraksts IP sistēmā (to struktūra utt.). Tīkls tika veidots tā, lai lietotājiem nebūtu nepieciešama informācija par konkrētā tīkla struktūru. Lai varētu pārraidīt datus, datoram informācija jāievieto t.s. konvertā, piemēram, IP un jānorāda uz tā konkrēta adrese tīklā un pārraidīt šo procesu rezultātā radušās paketes tīklā.
Šie lēmumi var likties dīvaini, kā arī pieņēmumi par tīkla nedrošumu. Taču pieredze ir parādījusi to, ka lielākā daļa šo pieņēmumu ir saprātīgi un patiesi. Kamēr Starptautiskā Standartu organizācija (Organization for International Standartization - ISO) daudzus gadus centās izveidot kopīgu standartu datoru tīkliem, lietotāji nevēlējās gaidīt. Internet aktīvisti sāka uzstādīt IP programmu nodrošinājumu uz visa veida datoriem. Drīz vien tā kļuva par vienīgo iespēju starptautiskai informācijas apmaiņai. Tāda shēma tika nosūtīta valdībai un universitātēm, kas iegādājas datorus pie dažādiem ražotājiem. Katrs pirka to datoru, kas tam vislabāk patika un bija tiesīgs gaidīt, ka būs iespējams strādāt tīklā sadarbībā ar citiem datoriem.
Apmēram 10 gadus vēlāk pēc APR Anet parādīšanās parādījās Lokālie tīkli LAN, piemēram, tādi kā Ethernet u.c. Vienlaicīgi parādījās datori, kurus sauca par darba stacijām. Lielākajā daļā datoru bija ieinstelēta Operāciju sistēma UNIX.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1132467
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register