Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,85 (17%)
Discounted price*:
4,14
Purchase
Add to Wish List
ID number:946809
Evaluation:
Published: 23.09.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 20 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Trūcīgas ģimenes statusa jēdziens un vēsturiskā attīstība    5
3.  Trūcīgas ģimenes statusa piešķiršanas normatīvais regulējums    6
4.  Trūcīgas ģimenes statusa piešķiršanas ierobežojumi    12
4.1.  Dzīvokļa vai mājas iekārta, sadzīves priekšmeti, bērnu piederumi un Civilprocesa likuma 1. pielikumā minētie izņēmumi    14
4.2.  Nekustamais īpašums    16
4.3.  Zeme, mežs un ēkas    17
4.4.  Garāža un transportlīdzekļi    20
5.  Kopsavilkums    21
6.  Izmantotās literatūras un juridisko aktu saraksts    23
Extract

5. KOPSAVILKUMS
1. Personas sociālās tiesības, tostarp tiesības uz sociālo palīdzību, garantē Latvijas Republikas Satversme, ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācija, ANO Starptautiskais pakts par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām, Eiropas Sociālā harta, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums, Ministru kabineta noteikumi un pašvaldību saistošie noteikumi.
2. Sociālās palīdzības piešķiršanas kārtība atrodama jau 20. gs. sākumā izdotajos tiesību aktos, piemēram, Latvijas Padomju valdības Dekrētā „Par sociālo apgādību” un Sociālās apgādības komisariāta rīkojumā „Par labdarības, palīdzības un slimokasu slēgšanu”.
3. Trūcīgas ģimenes statusa piešķiršanas kārtību regulē Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums, Ministru kabineta Noteikumi Nr. 299 (30.03.2010.) „Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu” un pašvaldību saistošie noteikumi.
4. Vēsturiski attīstījusies prakse, novērtējot ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atbilstību trūcīgas ģimenes statusam, vērtēt personas īpašumā esošos kustamos un nekustamos īpašumus. Lai palīdzība tiktu piešķirta objektīvi trūcīgākajām ģimenēm un personām, normatīvajos aktos noteikti vairāki gadījumi, kad personai piederošo kustamo vai nekustamo īpašumu neuzskatīt par tādu īpašumu, no kura var gūt papildus ienākumus.
5. Personu atbilstības trūcīgas ģimenes statusam izvērtēšana un attiecīgi sociālās palīdzības piešķiršana deleģēta pašvaldībām. To realizē pašvaldību sociālie dienesti.
6. Lai ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu varētu atzīt par trūcīgu, tai jāatbilst visiem MK Noteikumos Nr. 299 minētajiem nosacījumiem, tostarp tai nevar piederēt īpašumi, no kuriem var gūt papildus ienākumus. Par šādu īpašumu MK Noteikumu Nr. 299 izpratnē neuzskata (1) dzīvokļa vai mājas iekārtu, apģērbu, sadzīves priekšmetus, bērnu piederumus, kā arī mantu, uz kuru nevar vērst piedziņu pēc izpildu dokumentiem saskaņā ar Civilprocesa likuma 1. pielikuma 2., 3., 4., 5., 6., 7. un 8. punktu, (2) nekustamo īpašumu vai tā daļu, kur savu dzīvesvietu deklarējis un dzīvo iesniedzējs un viņa ģimenes locekļi, vai īpašumu vai tā daļu, kas pieder iesniedzējam vai kādam no ģimenes locekļiem, kur dzīvo ģimenes locekļu pirmās pakāpes radinieki, kuriem nepieder cits nekustamais īpašums, (3) zemi, mežu, ēkas atbilstoši pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem, (4) vienu garāžu, vienu automobili vai motociklu, kas ir ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas īpašumā, kā arī vienu velosipēdu, mopēdu vai motorolleri katram ģimenes loceklim.
7. Kapitālsabiedrība ir uzskatāma par personas īpašumu neatkarīgi no tā, vai tajā tiek veikta komercdarbība.
8. Transportlīdzeklis uzskatāms par personas īpašumā esošu neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklim ir veikta tehniskā apskate.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,03 €
Work pack Nr. 1334043
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Īpašums kā ierobežojums trūcīgas ģimenes statusa piešķiršanai”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/946809

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register