Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:692097
Evaluation:
Published: 25.01.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Jūras tiesības    3
2.  Jūras tiesību veidošanās vēsture    4
3.  Jūras tiesību attīstība Eiropā    9
  Secinājumi    14
  Izmantotās literatūras saraksts    15
Extract

Par vienu no pirmajām un līdz pat mūsu dienām galvenajām starptautisko attiecību problēmām uzskatāma valstu teritorijas savstarpējā norobežošana. Valstis, kā starptautisko attiecību un starptautisko tiesību pamatsubjekti ir ieinteresētas precīzā savas teritorijas robežu noteikšanā. Tā ir gan politiska, gan ekonomiska interese, bet pirmām kārtām tas ir jautājums par valsts varas, valsts jurisdikcijas darbību konkrētā teritorijā. Kopš seniem laikiem valstis par savas teritorijas sastāvdaļu ir uzskatījušas ne tikai sauszemes teritoriju, bet arī lielāku vai mazāku jūras platību un centušās šīs teritorijas pakļaut savai varai. Valstu lielā ieinteresētība jūras izmantošanā un savstarpējā konkurence šajā jomā bija tas noteicošais faktors, kurš ar jūras izmantošanu saistītās problēmas izvirzija starptautiskā mērogā un šā jatājuma regulējumu nodeva starptautisko tiesību pārziņā. Saduroties divu vai vairāku valstu interesēm, jūras teritoriju tiesiskā statusa noteikšanā vadīties tikai no vienas valsts velmēm vairs nebija iespējams. Jūras tiesības kļuva par neatņemamu starptautisko publisko tiesību sastāvdaļu.
Ciešo kopsakarību ar vispārējām starptautiskajam tiesībām nosaka arī ANO 1982. gadā pieņemtā Jūras tiesību konvencija1. Šī norma mūsdienās ir nozīmīgākais jūras tiesības regulējošais starptautiskais nolīgums. Dažādu valstu jurisdikcijas attiecināšana uz konkrētām jūras teritorijām nav vienīgais jautājums, kuru regulē jūras tiesības. Rodoties citām ar jūru saistītām peoblēmām, radas arī jaunas jūras tiesību normas, galvenokart regulējot citu jūras teritoriju un virs jūras esošās gaisa telpas tiesisko statusu, jūras resursu izmantošanu un citus jautājumus.
Jūras tiesības ir tiesisks režīms, kas cenšas balansēt starp divām diametrāli pretējām nostādnēm. No vienas puses tā ir atsevišķu valstu vēlme paplašināt savu teritoriālo jurisdikciju attiecībā uz arvien lilākām jūras daļām, bet no otras puses – navigācijas un zvejošanas brīvības nodrošināšana pasaules ūdeņos, pieļaujot tikai atsevišķus ierobežojumus tiešā piekrastes vaslsts krasta līnijas tuvumā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1213223
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register