Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,67 (15%)
Discounted price*:
3,82
Purchase
Add to Wish List
ID number:989815
Author:
Evaluation:
Published: 22.05.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  Kolīziju tiesības    4
2.  Tiesību normu kolīziju jēdziens    6
3.  Tiesību normu kolīziju veidi    9
4.  Kolīziju atrisināšanas paņēmieni    14
  SECINĀJUMI    16
  LITERATŪRA    17
Extract

IEVADS

Sabiedrības un valsts, kā arī pilsoņu dzīvē ir nepieciešama stabilitāte un kārtība. Cilvēku eksistence un savstarpējā darbība nav iespējama bez kopīgiem uzvedības noteikumiem. Tiesības kā zināms ir sabiedrībā pieņemto uzvedības normu noteicējas, kas ir atzītas un sabiedrībā tās tiek ievērotas.
Visos laikos ir eksistējuši konflikti, strīdi un cilvēku sadursmes. To iemeslus vienmēr ir centušies izprast un vienmēr ir meklēti to novēršanas un atrisināšanas paņēmieni. Strīdu pamatā vispirms ir nesaskaņas un tās ietekmē politiskā, valdošā un ekonomiskā situācija, strīdīgā jautājuma informācijas raksturs un apjoma novērtējums, pieņemtie vai sagatavē esošie lēmumi.
Jau senatnē ievērojami domātāji centās saprast pretrunas pasaulē un likumu nozīmi to pārvarēšanā. Platons atzīst, ka visi cīnās ne tikai sabiedriskajā, bet arī personīgajā dzīvē, un katrs atsevišķi – cīnās pats ar sevi . Likumdevējiem jāsniedz pilsoņiem ne tikai padomi, bet arī jānosaka, kas katrā atsevišķā gadījumā ir labi un, kas ir slikti. Platona līdzdomātāji uzsvēra, ka cilvēku iekšējais stāvoklis ir iemesls cilvēku pamudinājumam doties dažādos virzienos un atšķirīgi rīkoties. Tas arī ir šķirklis, kas nodala ļauno no labā.
Mūsdienu apstākļos katras valsts nacionāli tiesiskā „pašpietiekamība”, nezaudējot savus pirmsākumus, izjūt arvien vairāk citu tiesisko sistēmu milzīgo ietekmi. Starptautiskā tiesiskā sistēma arī arvien aktīvāk savstarpēji mijiedarbojas ar nacionāli tiesiskajām sistēmām. Veidojas plašs juridisko pretrunu lauks –tiesību teorijā, tiesiskajos uzskatos, aktos un juridiskajās darbībās.
Tādējādi juridisko kolīziju problēmu pētījumam ir ne tikai teorētiski lietišķa jēga, to pamatizpēte un konfliktu un kolīziju situāciju analīzes, un līdzekļu kopuma pareizas izvēles iemaņu apgūšana un pielietošana ir aktuāls uzdevums to pārvarēšanā. Šī darba mērķis ir izpētīt tiesību normu kolīzijas, to rašanās iemeslus, attīstību, veidus, kā arī to novēršanas veidus.
1. KOLĪZIJU TIESĪBS
Jēdziens „kolīzija” burtisko tulkojumā no latīņu valodu, tas nozīmē „sadursme”. Viena no biežāk sastopamām tiesību normu kolīzija.
1. Hierarhiskā kolīzija
2. Šī ir viena no izplatītākajām tiesību normu kolīzijā. Tās rašanā un atrisinājuma pamatā ir normatīvo aktu hierarhiskais iedalījums. Jāpiezīmē, ka hierarhiskās kolīzijas atrisināšana ir izskaidrota normatīvajos aktos (piemēram, Latvijā- MK noteikumos Nr.154 „administratīvo aktu procesa noteikumi”10. pantā).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,99 €
Work pack Nr. 1194785
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Kolīziju tiesību jēdziens. Kolīziju tiesību normas”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/989815

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register