Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:608586
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.06.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Reliģija    4
  Ķīnas reliģija    4
  Konfūcisms – Cilvēcības ceļš    5
  Konfūcija mācība    6
  Konfūcija mācības vēlākā attīstība    .6
  Konfūcisms kā valsts reliģija    7
  Nobeigums    8
  Izmantotā literatūra    9
Extract

Reliģija ir veids kā pasaulei piešķirt jēgu. Tā var piešķirt nozīmi un mērķi cilvēkiem un viņu dzīvei un dot cerību esības turpinājumam pēc nāves. Daudzas reliģijas nosaka likums, kas veicina labu uzvedību, bet reliģiskas nesaskaņas ir novedušas arī līdz karadarbībai. Neviens tieši nevar pateikt, kad aizsākās reliģiski ticējumi, bet daudzi arheologi izsaka pieņēmumu, ka tie radušies līdz ar pirmo valodu rašanos aptuveni pirms diviem miljoniem gadu. Tiklīdz pirmatnējie cilvēki bija iemācījušies sazināties saistībā ar savām praktiskās dzīves vajadzībām, nepagāja ilgs laiks, un viņi spēja izteikt savas dziļākās izjūtas un reliģiskos priekšstatus.
Ķīnas reliģija ir unikāla. Daļēji to nosaka fakts, ka Ķīnas reliģija ir vienīgā lielā pasaules reliģija, kas veidojās izolācijā, un to neskāra citu lielo pasaules reliģiju ietekme. Divas no trim Ķīnas ticībām – konfūcisms un daoisms – noformējās, pirms Ķīna nodibināja kaut cik nozīmīgus kontaktus ar citām pasaules daļām. Šī iemesla dēļ ķīniešu reliģija atšķiras no visām citām. Piemēram, konfūcisms un daoisms nelīdzinās ne jūdaismam, ne kristietībai vai islāmam – monoteistiskām reliģijām, kuru centrā ir Dievs. Īpaši konfūcisms ir reliģija, kurā tikpat kā nekāda uzmanība netiek veltīta Dieva dabai un viņa funkcijām. Šī iemesla dēļ to bieži pat vispār neuzskata pa reliģiju. Tomēr konfūcisms ir reliģija, un tas pārstāv senās Ķīnas galveno tradīciju.
Ilgās Džou dinastijas valdīšanas laikā parādās tie ieskati, ar kuriem saistīta Ķīnas reliģiskā un filozofiskā attīstība. Šajā laika – no 6. gs. līdz 2. gs. p.m.ē. – dzīvo tās personas un attīstās tās skolas, kuras dod ķīniešu reliģijām to raksturīgās izpausmes.
Galvenās ķīniešu reliģijas ir divas:
1.daoisms (taoisms), kas īpaši saistīts ar Laodzi (6. – 5. gs. p.m.ē.) un viņa sekotāju Džuandzi (ap 369. – 286. p.m.ē.);
2.konfūcisms, kas saistīts ar Konfūciju (ap 551. – 479. g. p.m.ē.) un viņa tuvākajiem sekotājiem – Mendzi (371 – 289. g. p.m.ē.) un Sjuņdzi (298. – 238. g. p.m.ē.).…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register