Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:244901
Author:
Evaluation:
Published: 23.04.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Valsts pastāv jau vairākus gadu tūkstošus, bet vecākā konstitūcija ir radīta tikai apmēram pirms 300 gadiem. Mūsdienās gandrīz katrai valstij pasaulē ir savā konstitūcija. Vārds “konstitūcija” radies no latīņu constitutio ( “lēmums”, “noteikums”, “uzbūve”). Šis termins laika gaitā ir ieguvis īpašu nozīmi. Sākotnēji par konstitūcijām tika deveti Romas imperatora izdoti likumi. Tomēr tas nebija konstitūcijas šā vārda mūsdienu izpratnē.
Vārds “konstitūcija” ieguva savu pašreizējo nozīmi 18.gadsimta beigās pēc Amerikas neatkarības kara un Lielās franču revolūcijas laikā , kad bija pieņemtas ASV Konstitūcija un Francijas Konstitūcija, kuras daudzkārt bija izmantotas par paraugu citām konstitūcijām. Vēlāk arī dažās citās Eiropas valstīs tika pieņemtas konstitūcijas – Spānijā – 1812. gadā, Portugālē 1822. gadā, Grieķijā 1884. gadā, Rumānijā 1866. gadā.


KONSTITŪCIJAS UN TO NOZĪME VALSTS ORGANIZĀCIJĀPašlaik ar vārdu “konstitūcija” apzīmē valsts pamatlikumu (vienu vai vairākus ), kuram ir augstākais spēks un kurš reglamentē valsts un cilvēka savstarpējās attiecības, kā arī svarīgāko valsts institūciju izveidošanu, to funkcijas un savstarpējās attiecības.
Konstitūcijām ir raksturīga īpaša valoda un augsta juridiska precizitāte, tomēr konstitucionālo tiesību teorijā nav stingru prasību attiecībā uz to, kas jāregulē konstitūcijā, bet kas var tikt regulēts ar citiem likumiem. Līdz ar to konstitūcijas atšķiras gan pēc apjoma, gan pēc tajās regulētajiem jautājumiem. Tomēr visas konstitūcijas lielākā vai mazākā mērā regulē svarīgākas valsts iekšējās dzīves aspektus, un vairums konstitūciju satur arī cilvēka un pilsoņa tiesības, brīvības un pienākumus (sīkāk sk.shēmu) …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register