Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:305173
Author:
Evaluation:
Published: 07.01.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Analizējot tūrisma nozares apgrozījumu sadalījumā pa darbības veidiem, redzams, ka 2010. gadā salīdzinājumā ar 2009. gadu visos tūrisma nozares sektoros apgrozījums pieauga. Apgrozījums visvairāk pieauga ceļojumu biroju darbības veidā, proti, 2010. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu tas pieauga par 21%.
No 2005. gada līdz 2008. gadam kopumā apgrozījumā ir bijis vērojams pieaugums, vidēji par vairāk nekā trešo daļu no 2005. gada līmeņa. Vislielākais pieaugums ir bijis ceļojumu biroju darbības viedam, kur kopš 2005. gada pieaugums 2008. gadā ir bijis vairāk kā 60%. Taču 2009. gadā kritums bija vērojams visās nozarēs, apgrozījumam samazinoties līdz 2005. gada līmenim. Tas norāda uz to, ka tūrisma nozari ietekmē savstarpēji ekonomiskā situācijā, jo pasaulē šajā laikā bija vērojama globālā finanšu krīze. 4
Izpētot Latvijas un Igaunijas situāciju autore nonāca līdz sekojošiem secinājumiem. Nevar pateikt ka šīs valstīs ir slikti attīstīta tūrisma joma, jo Igaunija aizņem diezgan augstu vērtējumu starp patīkamākiem Eiropas valstīm. Tomēr gan Latvijā, gan Igaunijā ir daudz ko jādara lai paaugstinātu savu konkurētspēju Pasaules tūrisma tirgū. Šobrīd ne Latvijā, ne Igaunijā ______________________________________________________
4. http://www.viaa.gov.lv/files/free/12/14912/apraksts_turisms_final_04042012.pdf
nespēj radīt iespēju ārzemju ceļotājiem tērēt naudu. Šādas plašākas iespējas ir jārada, nodrošinot labāku servisa līmeni, ieviešot vairāk interesantu pakalpojumu un izklaides iespēju. Tātad viens no galvenajiem Latvijas un Igaunijas uzdevumiem tūrismā ir tūristu uzturēšanās laika paildzināšana un naudas tērēšanas iespēju vairošana. Daudzu valstu ekonomikā ir celta pateicoties tūrismam un mūsu valsts atrodas diezgan labā ģeogrāfiska stāvoklī, lai izmantotu iespēju attīstīt savu ekonomiku ar tūrisma nozari.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas un Igaunijas tūrisma tirgus konjunktūras izvērtējums un salīdzinājums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/305173

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register