Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,63 (14%)
Discounted price*:
3,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:961982
Author:
Evaluation:
Published: 30.04.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Darbības apraksts    6
2.  Vides un situācijas analīze    8
2.1.  Mikro un makro vides analīze    8
2.2.  Nozares analīze    11
2.3.  Konkurences analīze    13
2.3.2.  General Electric modelis    14
2.3.3.  Konkurentu novērtēšanas metode    17
2.4.  Tirgus ietilpības novērtēšana    19
2.5.  SWOT analīze    20
  Ārējās vides iespēju un draudu analīze    21
3.  Mārketinga mērķi, stratēģijas un programmas    24
3.2.  Mērķtirgus noteikšana, pozicionēšana    25
3.3.  Uzņēmuma „ Veiksmes atslēga”    27
3.4.  Pircēju rīcības modelis    28
3.5.  Uzņēmuma misija, mērķi, stratēģija    29
3.6.  Rīcības plāns stratēģijas īstenošanai 1. gadam    30
Extract

1. Darbības apraksts


Mūsu uzņēmums AS „Geolax” darbosies Latvijas zāļu tirgū, kā jauns ražotājs un piedāvās savu preci patērētājiem. Latvijas farmācijas tirgus ir diezgan noslogots, un iekļūt tajā var būt sarežģīti, tomēr mūsu uzņēmumam ir nepieciešamie līdzekļi un iespējas, lai to izdarītu.
Latvijas zāļu tirgus nav konstants lielums. Katru dienu daudzas zāles tiek reģistrētas, citas savukārt izņemtas no reģistra. Ja mēs pavērojam zāļu tirgus attīstību no 1990. gada līdz šim brīdim, redzams:
1. Pazuduši daudzi medikamenti, ko ražoja Austrum Eiropas valstu uzņēmumi;
2. Medikamenti ar vienu un to pašu sastāvu tagad ir labāk iesaiņoti, ērtāk lietojami, ar maz kaitīgām blakus vielām, taču dārgāki;
3. Tikai dažās aptiekās vēl gatavo recepšu medikamentus;
4. Bezrecepšu zāļu tirgu pilnībā nosaka reklāmas aktivitāte, kas rada iespaidu, ka ar šiem medikamentiem var izārstēt visas slimības;
5. Medikamentu vietā lieto arī pārtikas piedevas.
Zāļu tirgus tiek sadalīts starp zāļu ražotājiem, zāļu patēriņa apjoma pēc zāļu grupām, kā arī kā mainās zāļu tirgus sadalījums pa gadiem. Skaidri zinot situāciju zāļu patēriņā, var prognozēt un ietekmēt zāļu patēriņa turpmāku attīstību un izstrādāt efektīvu veselības nozares attīstības politiku.
Zāļu tirgus strauji ir mainījies pēc Latvijas iestāšanās ES, zāles ir kļuvušas dārgākas. No aptieku plauktiem pamazām pazuda daļa Ukrainā, Krievijā un Baltkrievijā ražotu zāļu. To vietu ieņem Eiropas Savienības valstu produkti, kas ir par 20-50% dārgāki. Par 5-15% sadārdzinājušies ģenēriskie līdzekļi. Par 20-25% sadārdzinājušie lētie, tautā vispieprasītākie recepšu un bezrecepšu medikamenti. Apritē ir tikai tās zāles, kas atbilst ES likumdošanas prasībām: kvalitatīvas, efektīvas un drošas.
Latvijas zāļu tirgū ir vairāki vietējie uzņēmumi, kas savu saražoto produkciju piedāvā Latvijas tirgū, kā arī ārzemju ražotāji, kas veiksmīgi ir ieņēmuši savu vietu tirgū. Vieni no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, kas darbojas šajā tirgū ir AS "Grindex", AS "Olainfarm", AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" uc.
2008. gada 1. pusgadā kopējais zāļu apgrozījums bija 44713207 Ls. Lielākās no firmām savu produkciju piedāvā arī ārzemēs, un 2008. gada 1. pusgadā zāļu apgrozījums ārpus Latvijas bija 39146836 Ls. Lielākās Latvijas zāļu firmas AS "Grindex" apgrozījums ārpus Latvijas bija 31072378 Ls. Kopējais zāļu apgrozījums Latvijā bija 5564783 Ls. AS "Grindex" 2007. gadā tīrā peļņa bija 7,2 milj. Ls un apgrozījums 51,5 milj. Ls. Bet jau 2008. gada pirmajos 9 mēnešos tīrā peļņa bija augusi līdz 7, 65 milj. Ls. (5.) Savukārt otrajam lielākajam uzņēmumam AS "Olainfarm" 2008. gada koncerna apgrozījums bija 15,27 milj. Ls jeb par 10% vairāk nekā 2007. gadā. (6.)
Latvijas zāļu tirgus situācija ar katru gadu kļūst labāka. Piemēram, AS "Olainfarm" 2009. gadā plāno sasniegt 21.5 – 22 milj. Ls apgrozījumu, kas būtu par aptuveni 20% vairāk nekā pērn. Lai gan As "Olainfarm" ieviesusi nelielas
korekcijas uzņēmuma plānos. Kopš augusta tiek īstenots pretkrīzes plāns – tiek optimizēta darbība, samazināti rekonstrukciju projekti un papildu iekārtu iegāde. Bet neskatoties uz to kopējā uzņēmuma situācija ir stabila un AS "Olainfarm"
vadība turpina augt un attīstīties.(3.)
Mūsu firma nodarbosies ar zāļu ražošanu. Šīs zāles būs paredzētas akūtu vai hronisku iekaisumu ārstēšanai. „KRD“ pretsāpju sastāvā ir tajā ietilpstošo enzīmu tūsku mazinošā iedarbība, tādēļ medikamenta ieņemšana ne vienmēr nodrošina tūlītēju pretsāpju iedarbību.
Sakarā ar vispasaules ekonomisko krīzi, kas ļoti lielā mērā ir skārusi Latviju, valdība ir nolēmusi palielināt PVN. Tas nozīmē, ka arī farmācijas nozarē tiks paaugstināts PVN no 18% līdz 21%. Šīs rīcības sekas būs tādas, ka ražotāju izmaksas krietni paaugstināsies, tādējādi nespēs nodrošināt ražošanu pilnā apjomā, arī pircēji nevarēs iegādāties sev nepieciešamo produkciju, jo tās cenas tiks paaugstinātas.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas zāļu tirgus analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/961982

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register