Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
1,04 (19%)
Discounted price*:
4,45
Purchase
Add to Wish List
ID number:933544
Evaluation:
Published: 12.05.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA KADASTRĀLĀ VĒRTĪBA    5
2.  NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA NODOKĻA ADMINISTRĒŠANA UN APRĒĶINĀŠANA    22
  KOPSAVILKUMS    29
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    31
Extract

Kopsavilkums
Studiju darba gaitā ir radušies sekojoši secinājumi:
1. Īpašuma attīstība no pirmsākumiem bija kā piesavināšanās, piesavinoties kustamas mantas (pārtiku, darbarīkus, u.c.), taču laikam ejot īpašuma sajūtas kļuva plašākas, kad svarīgs kļuva ne tikai īpašums, bet arī tā saturs.
2. Īpašuma objektam mainoties mainījās arī tā tiesības no faktiskās lietošanas uz īpašuma tiesībām, taču, lai kā skatītos visa pamatā paliek iekarošana.
3. Likums „Par nekustamā īpašuma nodokli” tika pieņemts 1998.gada 1.janvārī, kas apvienoja likumu „Par zemes nodokli” un likumu „Par īpašuma nodokli”.
4. Likumdošanā „Par nekustamā īpašuma nodokli” ” samērā bieži notiek izmaiņas, kurām iedzīvotājiem ir grūti izsekot līdzi tāpēc nereti rodas pārpratumi un kļūdas. Nav viegli pieejamu informācijas avotu par iekasējamajiem nodokļiem un to izlietošanu.
5. Nekustamā īpašuma nodoklis nodrošina aptuveni līdz 1/5 (vienu piekto) daļu no pašvaldību budžeta ieņēmumiem, tātad tam ir būtiska fiskālā nozīme.
6. Ir personas, kurām trūkst informācijas avoti vai zinātniski skaidrojumi kāpēc ir vajadzīgi nodokļi, tā rezultātā arī nav pietiekamu zināšanu nodokļu sistēmas veidošanā.
7. No 2000.gada nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanu pilnībā nodeva pašvaldībām, kuras pārrauga tā ieņēmumus budžetā un radušās izmaiņas.
8. Līdz 2010.gadam nekustamā īpašuma nodoklis tika aprēķināts par zemi un ēkām, kurās izmantoja saimnieciskajā darbībā, bet pēc veiktajām izmaiņām likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”, no 2010.gada nekustamā īpašuma nodokli aprēķina arī par mājokli.
9. Nekustamā īpašuma nodokļa likme 2013.gadā tika mainīta un līdz ar to pamatlikme ir 1.5% par zemi no kadastrālās vērtības, kas ir saglabājusies arī 2014.gadā.
10. No 2014.gada nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā piemēro ēkām, kuras ir vidi degradējošas, apdraud cilvēka dzīvību vai ir sabrukušas.
11. Ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nekustamā īpašuma ēkas, kas ir valsts kultūras piemineklis, bet ja šo ēku izmanto kā dzīvojamo ēku un kadastra reģistrā tas ir reģistrēts, tad pašvaldība apliek šo ēku ar nekustamā īpašuma nodokli, bet pašvaldība ir tiesīga piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu 50% apmērā.
12. Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāji, kuri nevar vai nemaksā nekustamā īpašuma nodokli, kā rezultātā veidojot parādu pašvaldības budžetam, tad pašvaldība pēc brīdinājuma izteikšanas, ja netiek pildīti nosacījumi ir tiesīga nodot parādnieku zvērinātam tiesu izpildītājam.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,92 €
Work pack Nr. 1354082
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Nekustamo īpašumu nodokļu administrēšana”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/933544

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register