Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:373093
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.02.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  NEVALSTISKAS ORGANIZĀCIJAS    5
2.  NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU VEIDI    7
3.  NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU LĪDZDALĪBA    11
3.1.  NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU LĪDZDALĪBA SAEIMĀ UN VALDĪBĀ    12
3.2.  NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU LĪDZDALĪBA PAŠVALDĪBĀS    15
  SECINĀJUMI    16
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    18
Extract

SECINĀJUMI
Sabiedrības līdzdalību valsts dzīvē garantē Latvijas Republikas Satversme. Latvijā 2013.gada 25.septembrī bija reģistrētas 21 650 nevalstiskās organizācijas. Lielākas nevalstiskās organizācijas ir panākušas ietekmi politikas veidošanā ministrijās un pašvaldībās, bet citas mazākas organizācijas ir palikušas „aiz borta”. Valsts pārvaldē līdz ar to rodas lēmumi, kas nerod atbalstu lielā sabiedrības daļā, jo šī sabiedrības daļa nesadarbojas šo lēmumu ieviešanā un samazinās sabiedrības uzticēšanās valsts pārvaldei. Nevalstisko organizāciju līdzdalība valsts pārvaldē dod ieguvumu gan politikas īstenotājiem – institūcijām, gan tiem, uz kuriem vērsta politika.
Rakstot šo referātu secināju, ka ir vairāki šķēršļi, kāpēc nevalstiskās organizācijas maz iesaistās valsts pārvaldē. Lielai daļai ir zināšanu trūkums, lai piedalītos nozīmīgās politiskās debatēs, zināšanu un prasmju trūkums organizatoriskajā un finanšu vadībā vai informāciju tehnoloģiju lietošanā, finanšu un informācijas trūkums par pieejamiem finanšu resursiem, efektīvas sadarbības trūkums starp valdību, darba devējiem un nevalstiskajām organizācijām.
Pēdējos gados ir pieaudzis nevalstisko organizāciju skaits un to veicināja vairāki faktori. 2004.gadā bija normatīvā regulējuma izmaiņas un ar 2005.gada 1.janvāri Latvijā tika likvidēta uzņēmējdarbības forma kā bezpeļņas sabiedrība ar ierobežotu atbildību. Daļa no šīm organizācijām pārreģistrējās par biedrībām vai nodibinājumiem. Kopš iestāšanās Eiropas Savienībā ir iespējams arī piesaistīt ES fondu finansējumu. Šobrīd aktuāla ir dzīvojamā fonda atjaunošana un dažādi pasākumi energoefektivitātes paaugstināšanai piesaistot ES fondu finansējumu un arī tas veicina nekustamā īpašuma apsaimniekošanas biedrību dibināšanu.
Sabiedrība veido nevalstiskās organizācijas un iesaistās tajās dažādu motīvu vadīti, kā, piemēram, spēja un vēlēšanās uzlabot kādu sabiedriskās dzīves jomu, radīt un piedāvāt sabiedrībai arī reģionos daudzveidīgus brīvā laika pavadīšanas iespējas – organizē dažādus sporta, kultūras un izglītības pasākumus. Kā piemēru var minēt brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, kas paralēli Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam novados darbojas brīvprātīgi. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1337635
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register