Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:746895
Evaluation:
Published: 06.01.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Nobeigums un secinājumi
Noziedzinieka aprakstam ir liela nozīme, jo krimināllietas ierosināšanas mērķis ir sodīt noziedzinieku un atrast viņu pēc iespējas ātrāk, nevis, kā mūsdienās valda uzskats, ka krimināllieta tiek ierosināta, ali savāktu pēc iespējas vairāk pierādījumu un konstatētu faktu, neatkarīgi no izmeklēšanas procesa ilguma. Šajā referātā tika veikts habitoloģijas vispārīgs apskats, noziedzinieka apraksta izveidošanas priekšnoteikumi, kā arī tika veikta noziedznieka apraksta izmantošanas nozīme noziedzinieku meklēšanā un atpazīšanā.
Autors izdarīja šādus secinājumus :
1. Habitoloģijā par ārienes pazīmēm uzskata īpašības, kuras var uztvert cits cilvēks bez tehnisko līdzekļu izmantošanas un speciāli neapsekojot pētāmās personas ķermeni.
2. Personu ārējās pazīmes var iedalīt demogrāfiskajās pazīmēs (dzimums, vecums, antropoloģiskais tips), anatomiskajās pazīmes (augums, miesas uzbūve un anatomiskie elementi), funkcionālajās pazīmes (stāja, gaita, žestikulācija, skatiens, sejas mīmika, uzvedības īpatnības un runa), kā arī sevišķajās (dzimumzīmes, rētas, locekļu trūkums).
3. Aprakstā jāievēro stingra vienota secība – no demogrāfiskajām uz vispārējām anatomiskajām pazīmēm un pēc tam no galvas, sejas, matu, apraksta uz leju par katru ķermeņa daļu. Pēc tam ir jāmin visas funkcionālās un īpaši jāizdala sevišķās un uzkrītošās pazīmes.
4. Ārienes aprakstā ir jālieto vienveidīga un viennozīmīga terminoloģija, lai nerastos domstarpības vai nesaprašanās policistu un liecinieku starpā.
5. Veidojot noziedzinieka aprakstu, vissobjektīvākais ziņu avots par cilvēka ārienes pazīmēm ir fotogrāfijas, videoieraksti, bet par personas balsi – skaņu ieraksti, jo stresa situācijā aculiecinieks vai cietušais noziedzinieku var aprakstīt neprecīzi.
6. Būtu iespējams radikāli palielināt iedzīvotāju ieinteresētību noziedzinieku notveršanā, ja tiktu noteikti konkrēti atalgojumi naudas veidā, par informāciju, kas palīdzētu policijas darbiniekiem noķert likumpārkāpējus.
7. Palielinoties meklēšanas pasākumu mērogam, palielinās noziedzinieka apraksta nozīme, jo atrodoties tālāk no nozieguma izdarīšanas vietas, samazinās iespējamība, ka noziedzinieku atpazīs garāmgājēji vai citas personas.
8. Atpazīšanu ir iespējams veikt ne tikai pašai cietušajai personai, bet gan arī iepriekšminētajām personām, force majore gadījumā, izmantojot iepriekš sastādīto noziedzinieka aprakstu.
9. Lai atpazīšana būtu pierādījums tiesā, atpazinējs sakarā ar lietas izmeklēšanu nedrīkst redzēt atpazīstamo pirms šīs izmeklēšanas darbības sākuma.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,75 €
Work pack Nr. 1351367
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Noziedznieka apraksta izmantošana noziegumu izmeklēšanā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/746895

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register