Lai apmierinātu savas vajadzības, cilvēki visos laikos ir meklējuši, dibinājusi un uzturējuši sakarus. Lai arī mūsdienās pastāv uzskats, ka sabiedriskās attiecības ir modes lieta, tomēr jāskatās plašāk – kādu labumu, izmantojot sabiedriskās attiecības, var panākt uzņēmums cīņā par vietu tirgū.
Plašākā nozīmē sabiedriskās attiecības (PR – no angļu valodas Public Relations) pastāv arī bez īpaši šim nolūkam izveidotas nodaļas uzņēmumā vai piesaistītas aģentūras, un pasaules attīstīto valstu uzņēmumu prakse rāda, ka uzņēmums veiksmīgi var pastāvēt tad, kad tas ir izveidojis pozitīvu gan savu, gan sava produkta vai pakalpojuma tēlu. Tātad – lai nodrošinātu šo veiksmīgo darbību, kas sevī ietver sabiedrības nodrošināšanu ar informāciju un pozitīvu priekšstatu gan par uzņēmumu, gan par tā produktu, pastāvīgi jāplāno programmas kā pastāvīgus procesus, kā arī jāveido un jāsaglabā savstarpēju sapratni starp uzņēmumu un tā klientiem, gan esošajiem, bijušajiem un arī potenciālajiem.
Sabiedriskās attiecības ir nepieciešamas ikvienā uzņēmumā – gan tādā, kas saistīta ar komercdarbību, gan nekomerciālā, valstiskā un arī nevalstiskā. Bet diemžēl Latvijā uzņēmumi pilnībā nav izpratuši to lielo pienesumu, ko var sniegt veiksmīgas sabiedriskās attiecības. Tām jābūt saistītām ar mārketinga elementiem, lai piesaistītu jaunus, saglabātu esošos un atgūtu zaudētos klientus. Līdz ar to tām uzņēmumam ir jāpalīdz veidot tādu vidi, kas nestu tam peļņu vai būtu pievilcīga investoriem.
Sabiedrība mūsu valstī bieži vien jēdzienu „sabiedriskās attiecības” lieto ar nievājošu nozīmi: liekuļošanu, melošanu, cilvēku maldināšanu, patiesības slēpšanu vai „melna pārveidošanu par baltu”, lai gan pasaulē un nu jau arī pie mums, šīs attiecības tiek studētas augstskolās un tiek izdotas grāmatas. Lai arī ne visai plaši izplatīta Latvijā, tā tomēr ir viena no straujāk augošajām profesionālās darbības nozarēm. Uzņēmēji vēl pilnībā nav saskatījuši tās priekšrocības, ko var sniegt sabiedriskās attiecības biznesam. …