Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:376561
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Satversmes Sapulces vēlēšanas    4
2.  Satversmes Sapulces statuss un uzdevumi    8
3.  Satversmes Sapulces galvenie likumdošanas akti    10
3.1.  Likums par Latvijas valsts iekārtu    10
3.2.  Jaunās valdības sastādīšana    11
3.3.  Likums par Latvijas Republikas karogu un ģerboni    13
3.4.  Satversmes izstrādāšana un tās kompetence    15
  Secinājumi    25
  zmantotās literatūras saraksts    27
  Pielikums    28
Extract

Ievads
Es izvēlējos tematu Satversmes Sapulces ievēlēšana un likumdošanas darbība. Šī temata aktualitāte mūsdienās liela, jo mūsu valsts nevarētu pastāvēt bez galvenā likuma – konstitūcijas jeb Satversmes un arī citiem atbilstošiem tai likumiem. Satversmi izmanto tiesību aizsardzības iestāžu darbā, lai aizsargātu cilvēktiesības un valsts suverenitāti. Pēc Satversmes Sapulces vēlēšanām 1920. gadā sākās Latvijas valsts politiskās pastāvības formēšana.
Darba mērķis ir noskaidrot Satversmes Sapulces ievēlēšanas kārtību un gaitu, un uzzināt kādi likumdošanas darbību tā veic laikā no 1920. – 1922. gadam.
Darba uzdevumi:
1. Apkopot informāciju par Satversmes Sapulces vēlēšanu rezultātiem (kandidātu saraksti, politiskais sastāvs, deputātu nacionālās sastāvs un izglītības līmenis)
2. Noskaidrot Satversmes Sapulces statusu un uzdevumus.
3. Analizēt Satversmes Sapulces galvenos likumdošanas aktus (likums par Latvijas valsts iekārtu, likums par Latvijas Republikas karogu un ģerboni, Satversmi, agrārās reformas likumu).
Pētniecības metodes: 1) 1922. gada Latvijas Republikas Satversmes analizēšana 2) attiecīgas literatūras apskats 3) salīdzinošas tabulas veidošana.
Darba struktūra: darbs sastāv no ievada, no trijām nodaļām, četrām apakšnodaļām secinājumiem, izmantoto informācijas avotu sarakstu un trijiem pielikumiem.

1.Satversmes Sapulces vēlēšanas
„Doma par Satversmes sapulci – visas tautas vēlētu pārstāvju saietu, kas būtu tiesīgs lemt par savas zemes un tautas likteni, radās jau 1905. gada revolūcijas laikā, kad aizvien plašāk sāka veidoties ideja par Latvijas patstāvību, autonomiju Krievijas impērijas sastāvā. Pēc monarhijas krišanas 1917. gada pavasarī šī doma – sasaukt Latvijas Satversmes sapulci – guva vēl lielāku atbalstu visplašākajos tautas slāņos, to atbalstīja pat lielinieki, kaut gan – tikai līdz brīdim, kad pēc oktobra apvērsuma tie ieguva varu. Satversmes sapulces sasaukšanai gatavojās LPNP, bet politiskie apstākļi Latvijā – vācu okupācija, kā arī lielinieku pretestība – nedeva iespēju šo domu īstenot. Tieši šis iemesls – neiespējamību sasaukt Satversmes sapulci tieši tad, kad radās vislabākie nosacījumi Latvijas kā brīvas, neatkarīgas valsts nodibināšanai, deva tiesības. Tautas padomei, kura pārstāvēja galvenos politiskos grupējumus un sabiedriskās organizācijas, uzņemties atbildību par tautas likteni, tomēr ar nosacījumu, ka šīs tiesības Tautas padome izmantos tikai līdz brīdim, kad radīsies iespēja izveidot visas tautas pārstāvniecību (7;193).”
1918. gada 17. novembrī , LPNP un DB pārstāvjiem vienojoties par Tautas padomes izveidošanu, tikai pieņemts pirmais topošās valsts pamatlikums – Tautas padomes politiskā platforma.
Satversmes sapulces vēlēšanas varēja notikt jau 1919. gada februārī, bet šo ieceri izjauca vispirms Sarkanās armijas un pēc tam Bermonta karaspēka iebrukums.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1115182
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register