Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,67 (15%)
Discounted price*:
3,82
Purchase
Add to Wish List
ID number:484555
Author:
Evaluation:
Published: 17.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

46. „Forum Shopping” izpratne.
Forum Shopping - Labvēlīgas tiesas piekritības izvēle.
Vadoties no šīs domas, regulā tika izvēlēts universāls starptautiskās maksātnespējas modelis, pamatojoties uz jēdzienu par visu kolektīvo procedūru vienotību neatkarīgi no teritorijas, kurā tās uzsāktas. Šā modeļa priekšrocības ir viegli saredzamas, jo tas nodrošina paredzamu kārtību, attur no forum shopping un aiztaupa procesuālās izmaksas. Tomēr universāla izpratne rada arī sarežģījumus, jo sevišķi saistībā ar stāvokli, kādā tiktu nostādīti daži vietējie kreditori, it īpaši tad, ja tie ir attāli un to rīcībā ir mazāk līdzekļu nekā citiem kreditoriem, lai tiesātos dalībvalstī, kurā neatrodas to dzīvesvieta. Tomēr universālā modeļa priekšrocības kopumā runā pašas par sevi, it īpaši, ja ņem vērā, ka ikvienas maksātnespējas patiesais mērķis ir uzņēmuma sanācija un prasījuma tiesību nodrošināšana. Izteikts izmaksu samazinājums, ko nodrošina visu procedūru centralizēšana, ir noteicošais pamudinājums izvēlē, kura Regulā Nr. 1346/2000 vispārējos vilcienos izdarīta par labu universālai starptautiskajai maksātnespējai.

47. „Lis Pendens” izpratne.
Princips, ka vienu lietu nevar izskatīt vairākās valstīts. Lietu izskatīs tajā valstī, kurā pirmajā būs ierosināta lieta. Piemēram, ja vīrs iesniedz laulības šķiršanu Vācijas tiesā, bet sieva pēc tam iesniegs prasību Latvijas tiesā, tad Latvijas tiesa neizskatīs prasību. Protams, šim principam jābūt iekļautam līgumā.

48. „Ordre Public” izpratne. SPrT kolīziju normu norādīto materiālo tiesību normu piemērošanu ierobežo publiskās kārtības atrunas. Piemēram, LR CL 24.pantā ir noteikts, ka ārvalsts likums nav piemērojams Latvijā, ja tas runā pretim Latvijas sabiedriskai iekārtai vai labiem tikumiem, vai Latvijas likuma pavēlošām vai aizliedzošām normām. Publiskās kārtības atruna ietverta daudzu valstu likumos, - praktiski visu Eiropas valstu likumdošana satur līdzīgus noteikumus. Publiskās kārtības atruna nav nekas vairāk kā ārvalstu likuma, uz kuru norāda tiesas valsts kolīziju norma, ignorēšana vai pārkvalifikācija. Īpaši tas ir redzams laulības un ģimenes lietās. Atruna uz publisko kārtību var būt gan pozitīva gan negatīva:
- pozitīvā atruna – ja ir imperatīvas normas (normas, kas neparedz nekādas atkāpes no paredzētajām tiesībām – jālieto obligāti un par tādu vai citādu to pielietošanu puses nevar brīvi vienoties), kuras regulē attiecības un kas nepieļauj piemērot ārvalsts normas;
- negatīvā atruna – ja nav imperatīva norma, bet ārvalsts likumdošanas piemērošana ir pretrunā mūsu publiskai kārtībai.
Konvencijas par tiesību aktiem, kas piemērojami līgumsaistībām, kura atvērta parakstīšanai Romā, 1980. gada 19.jūnijā jeb 1980.gada Romas konvencijas (Roma I) 16.pants “Ordre public” nosaka, ka šajā konvencijā norādīto attiecīgās valsts tiesību aktu piemērošanu var atteikt tikai gadījumā, ja šāda piemērošana ir acīmredzami nesaderīga ar tiesas atrašanās vietas valsts sabiedrisko kārtību (“ordre public”).

49. Roma I, Roma II un Roma III regulu nozīme un piemērošana.
Roma I. - Respektē līdzēju «gribas autonomiju»:
– Līdzēji var atsaukties uz jebkuras valsts tiesību aktiem (pat, ja tie nav kādas dalībvalsts tiesību akti) vai uz starptautisku konvenciju;
– Tomēr nepārkāpjot valsts publisko kārtību un prevalējošās imperatīvās normas (piemēram, darbinieku un patērētāju aizsardzība)!
Jebkurus regulā norādītos tiesību aktus piemēro neatkarīgi no tā, vai tie ir dalībvalsts tiesību akti.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,91 €
Work pack Nr. 1331583
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Starptautisko privāto tiesību eksāmena atbildes”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/484555

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register