Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:570399
 
Evaluation:
Published: 21.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Not used
Extract

Ievads

Praktisko nodarbību rezultāts gatavs praktiskai izmantošanai, tiek nostiprinātas studentu un uzņēmēju pamatzināšanas par statistiskajām metodēm, kas nepieciešamas uzņēmējdarbības analīzē un prognozēšanā, saistībā ar ekonomiskajām likumsakarībām: dots teorētiskais pamatojums ar aprakstu un formulām un praktiskie piemēri.
Piemēros apskatīts nosacīts SIA „ABC”: statistiskā novērošana, grupēšana, grupu izvēle, statistiskās kopas veidošana, ekspertu metodes piemērs.
Noslēgumā apskatītas arī prognozēšanas metodes un to praktiskais pielietojums.
Statistikas datu lietošana situāciju analīzē ir pamats lēmumu pieņemšanai. Tiek nostiprinātas zināšanas par elementārajiem statistikas rādītājiem un to aprēķināšanu.
Rekomendēju izmanot profesionālajās studiju programmās: zināšanu nostiprināšanai un pašpārbaudei.


1. Statistikas jēdziens un tās nozīme uzņēmējdarbībā

1.1. Statistikas jēdziens

Statistika ir zinātne, kas pētī masveida parādības un procesus, cenšoties atklāt un izzināt tajos notiekošās statistiskās likumsakarības.
Termins “statistika” cēlies no latīņu vārda “status”, kas tulkojumā nozīmē noteikts lietu stāvoklis. Terminu “statistika” lieto trijās nozīmēs:
1. Par statistiku sauc īpašu praktiskās darbības nozari, kura nodarbojas ar statistisko datu iegūšanu, apstrādi un analīzi un raksturo atsevišķu uzņēmumu, nozaru, reģionu un valsts sociālekonomisko attīstību.
2. Par statistiku sauc zinātni, kura izstrādā teorētiskos atzinumus un metodes, kuras izmanto statistikas praksē.
3. Par statistiku bieži sauc statistiskos datus, kuri uzrādīti uzņēmuma, organizācijas un nozares atskaitēs, publicēti krājumos un presē.

Sarunvalodā un studentu pētījumos vārdu „statistika” lieto kā apzīmējumu vārdiem „statistiskās metodes”. Statistiskās metodes var raksturot kā metodes, kuras izmanto pie datu savākšanas, attēlošanas, analīzes un interpretācijas. Statistiskiem rādītājiem un statistiskām metodēm ir stingri noteikti lietošanas nosacījumi un robežas, kuru neievērošana noved pie informācijas neprecizitātes.
„Prognozēšana” ekonomikā un uzņēmējdarbībā ir paņēmiens ar kura palīdzību var sakārtot procesus, minimizēt varbūtības faktoru ietekmi ekonomikā, kā arī pieņemt pareizus lēmumus, ņemot vērā esošos perspektīvas un nākotnes apstākļus. Prognozes dod informāciju par nākotni, par iespējamo faktoru ietekmi. Uz to pamata izvēlas kā tagadnes, tā arī nākotnes rīcības veidus, pieņem lēmumus. Tieši no pareizas prognozēšanas metodes izvēles ir atkarīga gan uzņēmuma attīstība, gan konkurētspēja dzīvotspēja.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1141410
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register