Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:119938
 
Evaluation:
Published: 15.04.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Dzīve reti kādam ir rožu dārzs. Rūpes un nepatikšanas seko cita citai. Tikko viena nelaime ir pārvarēta , pie apvāršņa parādās nākošā.
Bieži nākošo likteņa triecienu gaidot , mēs neapzināti sasprindzināmies, un līdz ar to sākas bioķīmiska reakcija, kas rada spriedzes hormonu ieplūšanu asinīs. Ķermenis ir gatavs vai nu cīnīties , vai bēgt no draudošajām briesmām.
Dziļa elpošana, muskuļu atslābināšana, mērķtiecīga izvēle un pozitīvā pašiedvesma ir četri pamatelementi, kas pamazām var aizvietot ieradumus, kuri vairs nav izdevīgi.
Kafijas dzeršanu un smēķēšanu var nomainīt ar elpošanas vingrinājumiem.
Piemēram , jauns pārdevējs, kuram atklāja kuņģa čūlas simptomus, ieviesa savā ikdienas dzīvē jaunus ieradumus. Viņš strādāja veikalā, kur bija nepacietīgi pircēji. Pārdevējs uzsāka pirms katra nākošā pircēja apkalpošanas dziļi ieelpot, atslābināt plecus, pircējam uzsmaidīt, pēc tam izelpot. Pašam par pārsteigumu , viņš jutās daudz labāk , un arī pircēji sāka izturēties iecietīgāk. Iespējam ,ka jau ar smaidu vien viņš bija tiem apliecinājis savu labvēlību un centību.
Dziļā elpošana, muskuļu atslābināšana, mērķtiecīgā iztēle un pozitīvā pašiedvesma ir līdzekļi , bez kuriem neviens nevar iztikt. Šie pamatelementi spriedzes novēršanai ir vienkārši un viegli apgūstami. Tie ir spriedzes „ugunsdzēsēji, kas palīdz iekšējam ārstam, proti , dabai sakopot spēkus organisma dziedināšanai. Uz šiem četriem pamatelementiem balstās arī citi spriedzes apkarošanas paņēmieni.
Ilgstoša gatavība cīnīties vai bēgt priekšlaicīgi izšķiež ķermeņa spēkus. Tādēļ briesmu apziņas periodiem jāmainās ar relatīvas drošības periodiem. Lai endokrīnā sistēma atgūtu līdzsvaru, mums jāsūta tai trauksmes atsaukuma signālus. Divi šādi veidi , kas darbojas automātiski ir elpošana un muskuļi, un tos varam regulēt apzināti ar nolūku. Tā ir iespēja samazināt spriedzes hormonu rašanos , kad briesmas vairs nedraud.
Parasti spriedzes situācijā muskuļi saspringst un elpošana kļūst seklāka.
Lai paziņotu organisma dziļākajiem slāņiem , ka briesmas vairs nedraud, vajag vairākas reizes dziļi ieelpot un atslābināt muskuļus..…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1196287
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register