Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:490505
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.05.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Sociāli psiholoģiskās vadīšanas metodes    5
2.  Strādājošo psiholoģiskās īpatnības    7
3.  Sociālo un psiholoģisko faktoru darbības pētīšanas metodes    11
4.  Grupu veidošana no organizācijā strādājošiem    13
5.  Psiholoģiskais klimats    15
  Nobeigums    18
  Literatūra    19
Extract

Personāla vadīšanas politikas veidošana nozīmē sevis apzināšanos un spēja pieņemt citus tādus, kādi tie ir. Tikai tādā veidā veidosies sadarbība un spēja kopīgi strādāt. Jāprot apkārtējos uzklausīt un pieņemt to, ko citi saka, kaut gan viņu teiktais var neatbilst Jūsu uzskatiem.
Vadītājs cilvēkus nedrīkst iedalīt pārākajos un padotajos. Lai personāla vadīšanas politika veidotos tāda, kurā katrs indivīds papildinātu otru, kā arī personāls papildinātu vadību un otrādi, tad nedrīkst pastāvēt pārākuma uzskati. Vadītājs viens bez labas komandas nekad nekļūs par labu vadītāju. Labs vadītājs var būt tikai tādā gadījumā, ja tas tiks papildināts ar labu komandu. Katrs cilvēks komandā pilda tam uzticētas funkcijas, tāpēc ir ļoti būtiski pareizi atlasīt cilvēkus, kuri būtu spējīgi veikt konkrēto uzdevumu. Bet personāla vadībā ir svarīgi zināt indivīdu veidošanos, sociālo un socioloģisko aspektu mijiedarbību cilvēkā. Katru indivīdu raksturo un ietekmē tādas iezīmes kā viņa iedzimtās īpatnības. Šīs īpatnības katram indivīdam ir atšķirīgas, apkārtējā vide, sociālā vide un iegūtās īpatnības – gan psihes, gan fiziskās.
Cilvēks savā attīstībā iegūst iekšējo brīvību, relatīvu neatkarību no apstākļiem, patstāvību viedokļos un rīcības izvēlē. Cilvēks kļūst personība, kura ir vienreizēja. Cilvēks savu personību nekad nepārstāj veidot, tas ir nepabeigts process. Personības tapšanā pastāv nejaušie un nepieciešamie. Cilvēkam ir jāatbild par savu pagātni, un tas ir ļoti svarīgs nosacījums, lai turpinātu veidot personību, lai cilvēks patstāvīgi saglabātu labo un noderīgo un turpinātu radīt jaunveidojumus.
Vadīšanas sociāli psiholoģiskās metodes ir vadītāju iedarbības paņēmienu kopums uz vadītāju grupām un atsevišķiem darbiniekiem, izmantojot socioloģijas un psiholoģijas likumus.
Darbinieku rīcību stimulējošo faktoru sistēma. Lai sekmīgi vadītu ražošanas organizāciju, tās atsevišķu darbinieku darbību, vadītājam jāzina, kas nosaka padotā rīcību, vadoties no kā padotais rīkojas.
Vadīt nozīmē paredzēt, kā, saņemot rīkojumus, rīkosies vadāmajā sistēmā iekļautie cilvēki. Šajā sakarībā sistēmas vadītājam ir svarīgi zināt padoto darbinieku subjektīvās intereses, kas nosaka tā rīcības mērķu izvēli un arī pašu darbību. Intereses var klasificēt. Lietderīgi uzskatīt, ka katram darbiniekam ir vairāku interešu kompleksu, kā sociāli ekonomiskās, politiskās, tehniskās, dažādas sadzīves un citas intereses.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register