Secinājumi un priekšlikumi
1. Latvijas zivsaimniecības attīstīšanai ir ļoti labas perspektīvas. Par to liecina gan ērts ostu izvietojums, gan zvejas iespējas Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un trešo valstu ūdeņos, gan stabilā politiskā situācija reģionā, gan Latvijas zivsaimniecības tradīcijas, gan labi starptautiskie sakari.
2. Akvakultūra ir vieglāk uzsākt uzņēmējdarbību, nekā zvejniecība. Tāpēc ka akvakultūras produkcijas ražošana realizācijai tirgū ir neliela, bet produkcijas ražošanas apjomi nav ierobežoti ar kvotām vai cita veida ierobežojumiem.
3. Vienā no galvenām problēmām ir – zvejsaimniecības nozares novecošana un to skaita samazināšana. To izraisīja zems atalgojuma līmenis, imigrācija, ka arī saņemšanas profesionālas izglītības atsevišķās zivsaimniecības jomās trūkums.
4. Ir jāinvestē naudas līdzekļus zivsaimniecības nozares tehnoloģiju atjaunošanai. Tāpēc ka novecojušas tehnoloģijas samazina darba ražīgumu, ka savukārt izraisa lielas izmaksas.
5. Zivs ir uztverts ka veselīgs pārtikas produkts, bet pasaulē tagad ir veselīga dzīve ir modē, līdz ar to mēs varām secināt, ka tuvākajā nākotnē pieprasījums šim produktam turpinās pieaugt, tāpēc tas ir ļoti izdevīgs investīciju veids.
6. Ir jānostiprina ekonomisku sakarus ar mūsu austrumu kaimiņiem, jo tajā virzienā mums ir viss lielākais zivsaimniecības produkcijas eksports, bet pēdējā laikā tas samazinājās par 13%. Šobrīd mēs nevaram sev atļaut zaudēt to eksporta apjomu.
7. Latvija ir salīdzinoši jauna valsts, līdz ar tuvākajā laikā ir nepieciešams aktīvs mārketings un naudas līdzekļu investīcijas Latvijas preces zīmes veidošanai, kas atspoguļos kvalitāti, drošību un pateicoties kurai Latvijas prece būs uzzināma un konkurētspējīga.
…