Vides aizsardzības procesi.
Lai izvairītos no apkārtējās vides piesārņojuma un saudzētu dabu un resursus tiek izstrādātas dazādas metodes un tehnoloģijas. Gaisa, ūdens un augsnes piesārņojumi ir visbiežāk sastopami ražošanas kompleksu tuvumā un iekš tiem. Gaisa kvalitātes uzlabošanai tiek izstrādāti jauni filtri, lai mazinātu negatīvo ražošanas
lokālo ietekmi. Tāpat arī tiek izstrādātas jaunas tehnoloģijas, kas varētu novērst problēmu kamēr tā vēl nav sākusies, t.i. ieviešot tādas metodes, kuru izmantošana samazina putekļu rašanos par 20 – 30%. Darbinieku aizsardzības nolūkos tiek izsniegti individuālie aizsardzības līdzekļi – respiratori, nepieciešamības
gadījumā – pilnie kombinezoni.
Ūdens galvenie piesārņojuma avoti ir ražošanas notekūdeņi un dažādi starpgadījumi, kas noved pie katastrofāli lieliem piesārņojuma līmeņiem. Galvenais un veiksmīgākais veids, kā novērst apkārtējās vides piesārņojumu ir individuālās ūdens attīrīšanas iekārtas, pirms ūdens tiek aizvadīts kopējā kanalizācijas tīklā.
Augsnes piesārņojums rodas galvenokārt no filtru neatdalītajiem putekļiem, ķīmisko reaktīvu noplūdēm un avārijas situācijās noplūdušajiem ražošanas aģentiem.
Nozīmīgs piesārņojuma veids ir troksnis. Tas rodas darbojoties visām iekārtām un ir viens no tiem piesārņojuma veidiem, kas ietekmē darbiniekus momentāni, tiklīdz trokšņa rašanās avots ir iedarbināts. Trokšņa iedarbības negatīvās izpausmes ir dzirdes traucējumi, uzmanības novēršana, kas var novest pie nelaimes gadījumiem, un izraisa vispārēju organisma noguršanu. Mazināt trokšņa ietekmi var, samazinot trokšņa līmeni, respektīvi, nomainot vai uzlabojot iekārtas, izsniedzot individuālos aizsardzības līdzekļus.
…