Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,26 (13%)
Discounted price*:
1,73
Purchase
Add to Wish List
ID number:331365
Author:
Evaluation:
Published: 26.10.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Kontroldarbam Latvijas tiesību vēsturē es izvēlējos tematu “Baltijas 19. gs. Agrārās reformas juridisks raksturojums”. Man šķita interesanti papētīt , kas, kā un kāpēc notika ar mūsu zemi, kam gadu gaitā ir mainījušies īpašnieki, valdītāji un turētāji. Šķiet, vienīgi tās apstrādātāji nav mainījušies un tie vienmēr ir bijuši zemnieki- darba tauta- latvieši, lietuvieši un igauņi. Retos gadījumos, arī citu tautību ļaudis.
Tātad mans šī darba mērķis ir noskaidrot kādi bija agrārās reformas iemesli, kāda bija tās sarežģītā norise un kāda bija situācija Latvijas teritorijā 19.gs. beigās reformu “laikmeta” noslēgumā. Darba beigās mēģināšu raksturot- kāpēc bija nepieciešama agrārā reforma.
Pirmo reizi agrārās reformas jautājumi tika apspriesti Vidzemes landtāgā 1765. gadā. “Tikai pateicoties krievu valdības spiedienam, landtāgs pieņēma dažus zemniekiem labvēlīgus lēmumus”1 Tātad, lai 19. gs. sākumā sāktos agrārā reforma, izšķirošo soli spēra krievu valdība un, ņemot vērā Igaunijas piemēru, kur jau bija sākusies agrārā reforma, veicināja pārmaiņas muižnieku uzskatos. Muižnieku uzskati sākumā bija ļoti konservatīvu un viņi pat negrasījās šķirties no saviem lielajiem zemes īpašumiem, jo baidījās zaudēt varu un bagātību, ko tā ienesa.
Viens no agrārās reformas iemesliem bija saimnieciskā krīze. Muižnieki vēlējās dzīvot aizvien lepnāk, greznāk un pārticīgāk, bet tam trūka nepieciešamo līdzekļu, jo lielo klaušu dēļ, zemnieki nevarēja pienācīgi apstrādāt ne savus (zemniekiem zeme bija tikai lietošanā), ne muižas laukus. Tādējādi, raža ko tie deva nebija pietiekami liela. Zemniekiem jau agri ziemā pietrūka labības maizei un muižnieki, lai nezaudētu darba spēku, bija spiesti tos pabalstīt izsniedzot nepieciešamos iztikas līdzekļus no saviem krājumiem. Tāpēc “Tālredzīgākie muižnieki daudz domāja par to, kā tikt laukā no grūtā stāvokļa.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,16 €
Work pack Nr. 1127830
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Baltijas 19.gadsimta agrārās reformas juridisks raksturojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/331365

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register