Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,42 (12%)
Discounted price*:
3,07
Purchase
Add to Wish List
ID number:246774
Evaluation:
Published: 24.04.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Domu eksperiments Harija Harisona darbā „Fantastiskā sāga”
Domu eksperiments ir visas zinātniskās fantastikas pamatā. Kosmosa kuģi, roboti, svešas planētas un episki piedzīvojumi - tas viss varētu būt iespējams arī realitātē tuvākā vai tālākā nākotnē. Taču ir viena plaši aprakstīta zinātniskās fantastikas tēma, kura ir pārāk pilna ar dažādiem paradoksiem, lai kādreiz būtu iespējama. Tā ir laika mašīna. Laika mašīnu ir apcerējuši daudzi rakstnieki, filozofi un zinātnieki. Rakstnieki vairāk vai mazāk notušē tehniskos aspektus, apraksta savu galveno domu un varbūt piemet klāt kādu paradoksu, kuru paši veiksmīgi apiet vai pat ignorē un paradokss, pat pastāvēdams, neizslēdz rakstnieka radīto zinātnes brīnumu - laika mašīnu. Zinātnieki ir daudz pragmatiskāki - apstrādājuši domu par laika mašīnu, viņi izstrādā virkni paradoksu un laika mašīnas realizāciju praksē atmet.
Viens no rakstniekiem fantastiem, kas arī izmantojis laika mašīnu, lai sūtītu ar to savus varoņus interesantos piedzīvojumos, ir amerikāņu rakstnieks Harijs Harisons. Viņa darbs „Fantastiskā sāga” pats par sevi ir viens liels domu eksperiments. Pirmkārt, laika mašīnas ideja kā tāda, otrkārt, tas, kā šoreiz šis rakstnieks ir interpretējis laika ceļošanas zinātnisko pusi ar laika cilpām un laika enerģijas mērogu izlīdzināšanu. Treškārt, savdabīgais domu eksperiments par to, ka vikingi Ameriku atklāja tikai tāpēc, ka tikusi radīta un pielietota aprakstītā laika mašīna.
Tīri teorētiski ne tikai autors, bet arī vairāki šī darba varoņi nodarbojās ar domu eksperimentiem – zinātnieks, kurš vispirms domās izveidoja pamatu laika mašīnas darbībai, ko vēlāk radīja dzīvē, kā arī radīja pieņēmumu par „laika cilpu” – papīra lapiņu ar zīmējumu, ko neviens nekad nav ne rakstījis, ne izgatavojis, tā vienkārši pastāv laikā: tagadnē esošais cilvēks to saņem no sava nākotnes „es” un tā paliek pie viņa, kamēr nākotnē šis cilvēks dodas atpakaļ laikā, lai to atkal nodotu savam pagātnes „es”, un tā bez gala. Bārnijs, kurš domu eksperimenta ceļā nonāca līdz tam, kā ar laika mašīnas palīdzību uzņemt filmu. L.M., kurš caur domu eksperimentu izlēma uzņemt šo filmu, pat vikings Otars, kurš, ļoti iespējams, izmantoja domu eksperimentu, lai saprastu to, ka jāpiekrīt šim darbam, par kuru var saņemt tik daudz viskija, ar ko varēs līksmi un pamatīgi piedzerties.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,43 €
Work pack Nr. 1331752
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Domu eksperiments - filosofijas tehnika un zinātniskās fantastikas autoru darbarīks”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/246774

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register