Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
0,91 (14%)
Discounted price*:
5,58
Purchase
Add to Wish List
ID number:232057
Evaluation:
Published: 15.09.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Lieta 6/64 Costa v ENEL
Pēc tam šis secinājums tika attīstīts lietā Costa v. ENEL 6/64 – Costa bija itāļu jurists, kam piederēja akcijas nelielā energo uzņēmumā. Itālija veica visu šādu uzņēmumu nacionalizāciju un apvienošanu, kā rezultātā visi, kam piederēja akcijas, tās zaudēja. Costa uzskatīja, ka nacionalizācija ir prettiesiska, tāpēc vienkārši nemaksāja par elektrību. Radās kolīzija starp Itālijas nacionalizācijas likumu un ES tiesībām. Tiesa:
*Atšķirībā no parastajiem starptautiskajiem līgumiem, ar EEK ir izveidota tiesību sistēma, kas, Līgumam stājoties spēkā, ir kļuvusi par dalībvalstu tiesību sistēmas neatņemamu sastāvdaļu, un ir saistoša to tiesām.
*Uz neierobežotu laiku dibinot Kopienu, kurai ir pašas savas iestādes, tiesībsubjektība, tiesībspēja un spēja būt starptautiski pārstāvētai un it īpaši reālas pilnvaras, kas izriet no suverenitātes ierobežošanas vai arī valsts pilnvaru nodošanas Kopienai, dalībvalstis, kaut arī tikai dažās nozarēs, ierobežoja savas suverēnās tiesības un tādējādi radīja tiesību aktu kopumu, kas ir saistošs gan attiecīgo valstu pilsoņiem, gan pašām valstīm.
Ar Kopienu saistīto noteikumu un Līguma burta un gara integrēšana valstu tiesībās nepieļauj iespēju, ka valstu vēlāk noteiktiem vienpusējiem pasākumiem varētu būt augstāks spēks nekā tiesību sistēmai, ko valstis savstarpēji pieņēmušas, un tādējādi šādi pasākumi nevar būt pretrunā minētai tiesību sistēmai. Kopienas tiesību piemērošana nedrīkst būt dažādās valstīs atšķirīga atkarībā no valstu pieņemtajiem tiesību aktiem, jo tas apdraudētu Līguma mērķu sasniegšanu un radītu diskrimināciju.
*Saistības, ko valstis uzņēmušās, noslēdzot Kopienas dibināšanas līgumu, nebūtu beznosacījumu saistības, bet gan tikai nosacītas saistības, ja tās varētu apstrīdēt ar turpmākiem iespējamiem parakstītāju tiesību aktiem. tiesību pārākums attiecas arī uz gadījumiem, ja nacionālais tiesību akts ir vēlāk pieņemts (tiek noliegts princips lex posteriori derogat lex priori).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,95 €
Work pack Nr. 1357494
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Eiropas Savienības tiesu judikatūra - īss lietu apraksts”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/232057

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register