Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:507660
Evaluation:
Published: 04.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

6.Islāma un Budisma salīdzinājums
Islāms un Budisms ir divas pasaules reliģijas. Budisms ir vecāka reliģija, taču islāmam ir vairāk sekotāju mūsdienās. Abas reliģijas radušās apskaidrības rezultātā, Buda pie apskaidrības nonācis pats saviem spēkiem, ieraugot vecu, slimu un mirstošu cilvēku, bet Muhameds pie apskaidrības nonācis caur eņģeli Džibraēlu, kurš liek Muhamedam sludināt Allāha mācību.
Islāms ir baušļu un likumu reliģija, kur ļoti svarīgi ir gan svētie raksti (Korāns) gan arī praktiskā reliģijas piekopšana, ļoti spēcīga negatīva attieksme pret ‘’ticības liekuļiem’’. Savukārt Budisms koncentrējās uz reliģijas praktisko pusi, meditēšanu un pašattīstību, atstājot savētos rakstus Tripitaku, budisma rakstu kanonu, kurš rakstīts uz palmu lapām un aizņem trīs grozus, sekundārā lomā. Musulmaņiem ir ļoti svarīgi skaļi apliecināt, ka viņi tic Allāham kā vienīgajam Dievam un Muhamedam kā viņa sludinātājam, kamēr budistiem nav tik nozīmīgi savu ticību pierādīt citiem, ka to izjust un pieradīt pašiem sev, atsakoties no visām vēlmēm un mērķiem. Gan budistiem, gan musulmaņiem raksturīga dāvanu došana, taču musulmaņiem ir gan obligātās dāvanas (zakāts), gan labdarības dāvanas, kamēs budistiem pats svarīgākais dāvināšanas procesā ir negaidīt atlīdzību par dāvanām. Abās reliģijās ir noteikti ēšanas ierobežojumi, musulmaņiem tas ir ramadāns (svētais mēnesi, kad no saules lēkta līdz pat saules rietam nedrīkst ēst), bet budistiem ir aizliegums uzturā lietot gaļu un strādāt par miesniekiem.
Diezgan atšķirīgi ir budistu un musulmaņu uzskati par dievišķo jeb ideālo. Musulmaņiem dievišķais ir Dievs- Allāhs, kurš ir viens un mūžīgs, taču budismā dievišķais ir cilvēka stāvoklis- nirvāna, kas ir pilnīgs bezjūtības stāvoklis, kas sarauj sansaras riteni. Gan budismā, gan islāmā ir sastopami dažādi gari, islāmā arī eņģeļi, kuri ir zemāk stāvoši par augstāko varu. Budismā valda uzskats, ka pasaulē nav nekā patstāvīga, taču islāmā par patstāvīgo un nemainīgo tiek uzskatīts Allāhs.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register