Mājskolotājs palīdz vecākiem risināt konflikti ar saviem bērniem. Lai izvairītos no konfliktiem ar maziem bērniem, vecāku uzvedībai vajadzētu būt sekojošai:
Katra jauna situācija prasa jaunu lēmumu;
Jācenšas saprot mazā bērna prasības;
Jebkādas izmainas prasa laiku;
Pretrunas ir jauztver kā normāli attīstības faktori; attieksme pret bērnu ir jāizrāda nelokamība
Pēc iespējas biežāk jāizvēlas no vairakām alternatīvām.
Skolotāja darbs ieņiem īpatnēju vietu pārējo profesiju vidū ar to, ka tas izvirza sevišķi augstas prasības. Skolotājam nemitīgi jāsastopas ar pašregulācijas nepieciešamību lielās nervu un psihes spriedzes dēļ. Pedagoga darbam un personībai jāatrodas savstarpēja atbilstībā. Tas nav viegli, bet citādi šo darbu strādāt nevar. Otrs galvenais skolotājam ir tolerance. Tolerance pret mācību procesu, pret skolēnu un tā vecākiem, tolerance pret saviem kolēģiem un līdzcilvēkiem.
Šobrīd mājskolotājs ir jauna profesija un maz izzināta. Šo tēmu apskatot varu izmantot rakstus, ko ir publicējuši laikraksti intervējot mūsu vecākus, kuriem ir vajadzīgi mājskolotāji, psiholoģu viedokli par šo tēmu.
Skolotājam ir jābut pietiekami bagātai darba pieredzes bagažai un psiholoģiski pārliecinātai par savam spējām. Jo mājskolotājs nav tikai skolotāja darbs, bet arī uzņēmējdarbība vienlaikus. Mājskolotājam ir jābūt profesionālim savā profesijā un elastīgam tirgus ekonomiskā. Ar tādām personības īpašībām kā mērķtiecība, pacietība,izturība. Jāredz mērķi un iespējas, ko nedrīkst pazaudēt. Psihoterapeites Žnetes Sebres raksta „Aukle – mammas konkurente” izvilku dažas atsauces. Pārāk liela pieķeršanās var radīt pārprasts situācijas, jo vecākiem var rasties aizdomas, ka aukle grib ieņemt vecāku vietu bērna dzīve. …