Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,38 (11%)
Discounted price*:
3,11
Purchase
Add to Wish List
ID number:947782
Author:
Evaluation:
Published: 22.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Līzings ir finanšu pakalpojums, kura rezultātā līzinga devējs nodod līzinga ņēmējam tiesības izmantot līzinga objektu apmaiņā pret līgumā noteiktajiem maksājumiem.
2000.gada 17.oktobrī tika dibināta sabiedriska organizācija Latvijas Līzinga devēju asociācija (saīsināti - LLDA), kurā apvienojās pašmāju lielākās līzinga sabiedrības Hanza Līzings, Unilīzings, Nordea Finance Latvia un Optiva līzings (pēc gada pārtapa par Sampo līzings). 2002.gada sākumā Unilīzings iegādājas Sampo līzinga portfeli. 2004.gadā LLDA biedru rindas papildināja Hipo Līzings un HVB Leasing, bet 2005.gadā - NordLB Līzings.
Asociācija rīko seminārus dažādu nozaru pārstāvjiem, skaidrojot līzinga un faktoringa priekšrocības iepretim citiem finanšu pakalpojumiem, to nozīmi Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Tāpat Latvijas Līzinga devēju asociācija veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.
Līzinga devējas Latvijā saviem klientiem piedāvā visdažādākos līzinga veidus – automašīnu, nekustamā īpašuma, komerctransporta, ražošanas iekārtu, elektropreču un sadzīves tehnikas, kā arī patēriņa preču līzingu. Arī šo objektu finansēšanas veidi var būt dažādi:
- finansu līzings;
- operatīvais līzings;
- pilna servisa līzings.
Finansu līzings ir noma ar izpirkumu. Līzinga sabiedrība klienta uzdevumā iegādājas līzinga objektu - autotransportu, sadzīves tehniku, nekustamo īpašumu ražošanas iekārtu, elektropreces un citas ilgtermiņa preces un nodod to klienta lietošanā uz abpusēji saskaņotiem noteikumiem. Klients šo pirkumu var sākt lietot nekavējoties. Līdz ar pēdējā līzinga maksājuma veikšanu objekts pāriet klienta īpašumā. Latvijā lielākā daļa klientu izvēlas tieši finansu līzingu un tādēļ ar vārdu "līzings" parasti tiek saprasta tieši šī finanšu līzinga forma.
Operatīvais līzings ir tas, ko tautas valodā sauc par nomu. Operatīvā līzinga gadījumā nomnieks (līzinga ņēmējs) veic nomas maksājumus visu līzinga periodu, pretī saņemot tiesības lietot nomas priekšmetu. Nomas periodam beidzoties, klientam ir iespēja nomas priekšmetu izpirkt, ko var darīt maksājot uzreiz vai maksājot pakāpeniski, nodot to atpakaļ līzinga sabiedrībai, atrast pircēju vai nodot līzinga sabiedrībai nomāto auto, kā pirmo iemaksu. Tā, piemēram, automašīnu līzinga firma var iznomāt vairākas reizes, tādēļ arī nomas maksājumi ir mazāki nekā finansu līzinga gadījumā, jo nomnieks nenomaksā pilnu mašīnas vērtību, bet tikai tās nolietojuma daļu.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Līzings un tā būtība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/947782

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register