Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:604171
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.02.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.LR P tiesības ir komplicēts tiesību normu kopums, ar kura palīdzību tiek nostiprinātas un regulētas sabiedriskās attiecības, kuras rodas VP organizācijas procesā un P uzdoto atsevišķo valsts funkciju realizācijas procesā kā arī tad, kad VP teritoriju iedzīvotāji vai nu tieši, vai ar vēlētu, vai citu VP institūciju starpniecību risina vietējas nozīmes jautājumus.
P tiesību priekšmeta veidojošo sabiedrisko attiecību sistēmas organizācijas galvenais princips ir patstāvība, kas izpaužas: vietējas P (VP) autonomijā no valsts un citās pilsoniskās sabiedrības publiskajām struktūrām; vietējo iedzīvotāju iniciatīvā un pastāvībā vietējās nozīmes jautājumu risināšanā; VP un to veidoto institūciju pašnodrošināšanā un pašpietiekamībā savu uzdevumu realizēšanā.
P tiesību regulējamo sabiedrisko attiecību īpatnība ir tā, ka tās rodas īpašā sabiedriskās dzīves sfērā – VP sfērā. VP ir vietējā pārvalde, kas ar pilsoņu vēlētas pārstāvniecības - domes (padomes) - un tās izveidoto institūciju un iestāžu starpniecību nodrošina likumos noteikto funkciju, kā arī likumā par P paredzētajā kārtībā MK doto uzdevumu un pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.
Pie vispārējiem VP juridiskajiem principiem var pieskaitīt sekojošus: LR Satversmes, likuma “Par P”, citu LR likumu un Satversmes 81.p. kārtība pieņemto MK noteikumu augstākais spēks; iedzīvotāju patstāvība vietējās nozīmes jautājumu izlemšanā vietējo iedzīvotāju interesēs; VP organizācijas un darbības likumība; cilvēka un personas tiesību un brīvību ievērošana; darbības atklātība, realizējot VP; VP institūciju un to amatpersonu atbildība teritorijas iedzīvotāju, valsts, F/J personu priekšā; savstarpējas nepakļautības princips; valsts varas institūciju neiejaukšanās VP budžeta veidošanā un izpildē; Valsts garantijas un atbalsts VP; VP institūciju un valsts varas institūciju savstarpējā sadarbība iedzīvotāju dzīves apstākļu nodrošināšanā.
2. P tiesisko attiecību subjekti. P tiesību galvenais elements ir tiesisko attiecību subjekti. Subjektus var iedalīt: 1) P administratīvie teritoriālie veidojumi, VP organizācijas principu nosaka 2 veidu P: VP pilsētu, novadu un pagastu P, kuru teritorijas robežas notiek VP darbībā, kuram ir savs īpašums, vietējais budžets un vēlētas vietējas institūcijas; rajonu P, šīm P veidam ir sava administratīva teritorija, teritorijā dzīvojošie iedzīvotāji, savs īpašums, savs budžets un savas institūcijas. 2) P tiesisko subjektu grupa ir subjekti, kuriem ir tiesības pieņemt lēmumus vai piedalīties lēmumu pieņemšanā vietējas nozīmes jautājumos vēlētas vai citas VP institūcijās. Pie tām ir pieskaitāmas VP pārstāvju institūcija, kurai ir tiesības pārstāvēt iedzīvotāju intereses un to vārda pieņemt lēmumus. Pie tam ir pieskaitāma VP vēlēta persona, kura atbilstoša likumam vai ir pilnvarota izlemt vietējas nozīmes jautājumus. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,70 €
Work pack Nr. 1155432
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register