Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:869004
 
Evaluation:
Published: 04.02.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Inkvizīcijas jeb objektīvās izmeklēšanas princips. - Lai prasījuma robežās noskaidrotu patiesos lietas apstākļus un panāktu taisnīgu administratīvās lietas izskatīšanu, tiesa dod administratīvā procesa dalībniekiem norādījumus un ieteikumus, kā arī pēc savas iniciatīvas vāc pierādījumus.
Administratīvās tiesas ievēro izmeklēšanas (inkvizīcijas) principu – tiesai ir jāpalīdz konstatēt objektīvo taisnību un tā nav saistītas ar pušu iesniegtajiem pierādījumiem.
Administratīvās tiesa var pārbaudīt gan administratīvā akta likumību, gan faktus. Tiesa var ne tikai atcelt administratīvo aktu, bet arī izmainīt tā saturu. Tiesa, lemjot lietu, mēģina panākt maksimālu līdzsvaru starp sabiedrības interesēm un indivīda interešu aizsardzību. Vācijas administratīvās tiesas dažkārt tiek kritizētas par to, ka pārāk iejaucas izpildvaras darbā.
Galvenā atšķirība starp šiem abiem principiem ir, ka vienā, respektīvi sacīkstes principā tiek veikta sacensība - kurš kuru, puses cenšas pierādīt savu taisnību un lietas pareizību, lai iznestais tiesas spriedums būtu par labu tieši viņam, tiek iesniegti pierādījumi, tiek uzturēta prasība un tā tālāk, tiek darīts viss lai šajās sacīkstēs vinnētu, jāievēro tikai, ka visi pierādījumi, argumenti ir jābūt iegūti likumiskā ceļā un taisnīgi bez viltus un maldiem. Un tiesa šajā procesā ir skatītāja lomā, kas uzklausa abas puses un pasludinot spriedumu lemj par labu vienai no pusēm, tai kura spējusi pierādīt savu taisnību.
Otrs princips ir inkvizīcijas, jeb to vēl mēdz dēvēt par objektīvās izmeklēšanas principu, kurā tiesa var aktīvi iesaistīties un pati vākt pierādījumus, kā arī dot kādai no pusēm padomus, kā rīkoties, lai pilnvērtīgi spētu iesaistīties notiekošajā tiesas procesā.
Vienā teikumā par atšķirīgo – tiesas un pušu tiesības un pienākumi tiesā, atšķir šo principu pielietošanu.  

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1346633
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register