Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Ar brīvības atņemšanu saistītie drošības līdzekļi, to vispārīgs raksturojums

     

    Term Papers53 Law

21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:997211
Author:
Evaluation:
Published: 11.02.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 56 units
References: Used
Time period viewed: 2010.g. - 2010.g.
Extract

Nobeigums
Visā Kriminālprocesa gaitā svarīgākais ir un paliks precīzi un atbilstoši faktiskajiem apstākļiem izzināt lietas apstākļus, kas ļauj tiesiski pareizi pieņemt atziņu vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, kāds tieši noziedzīgs nodarījums ir noticis, kas to ir izdarījis un vai attiecīgā persona ir saucama pie kriminālatbildības un sodāma. Līdz ar to viss, kas ir reglamentēts saprātīgu šaubu novēršanai Kriminālprocesa gaitā, ir saskaņā ar kriminālprocesa mērķa sasniegšanai un sabiedrību interešu labā. Tomēr līdzekļi, kas paredzēti lietai būtisku apstākļu izzināšanai, ir jābūt tiesiskiem, kā arī likumā skaidri un precīzi formulētiem. Reglamentējot un pielietojot praksē kā viens no svarīgākiem noteikumiem būtu cilvēktiesību normu ievērošana.
Kriminālprocesa likuma mērķis ir noteikt tādu kriminālprocesa kārtību, kas nodrošinātu pareizu likumu normu piemērošanas kārtību, bez neattaisnotas iejaukšanās personas personiskā dzīvē (Kriminālprocesa likuma 1.pants), bet, lai šo mērķi sasniegtu ir jānodrošina tiesvedības interesēm atbilstošu personas uzvedību. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, drošības līdzekļi ir nosacījumi un veids kā nodrošināt noziedzīgo nodarījumu netraucētu izmeklēšanu, kā arī atklāšanu.
Kā atsevišķa nodaļa – drošības līdzekļi - KPL vairs nepastāv, salīdzinot kā tas bija Latvijas Kriminālprocesa kodeksā. Drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu ir reglamentēti KPL 14.nodaļā, savukārt drošības līdzekļi, kuri ir saistīti ar personas brīvības atņemšanu ir reglamentēti KPL 15. nodaļā.
Kad 2005.g 1.oktobrī mainījās Latvijas Kriminālprocesa kodekss uz Kriminālprocesa likumu, mainījās arī drošības līdzekļa saturs, izslēdzot jau ilgus gadus zināmos drošības līdzekļus, kā arī, ieviešot jaunus.
Apskatot un salīdzinot drošības līdzekļa reglamentāciju KPL ir izdarīti secinājumi un doti priekšlikumi.
Secinājumi:
• 1Sabiedrībā bieži vien neizprot drošības līdzekļa mērķus un bieži vien tos pielīdzina sodam.
• Drošības līdzekļus var iedalīt divās grupās – pamat drošības līdzekļi, kas tieši iedarbojas uz personu un papildus drošības līdzekļi, kas uz personu iedarbojas pastarpināti, līdz ar to izpaliek jautājums par atbildību.
• Ne visus drošības līdzekļus drīkst piemērot procesa virzītāji, pastāv drošības līdzekļi, kurus drīkst piemērot tikai ar izmeklēšanas tiesneša lēmumu vai tiesas nolēmumu, tie ir drošības līdzekļi, kuri ir saistīti ar brīvības atņemšanu.
• Bet diemžēl jāsecina, ka ne visām personām drošības līdzekļu piemērošana ir tik vienkārša, piemēram, personām, kas bauda speciālu neaizskaramību (tiesneši, prokurori u.c.), KPL ir reglamentējis īpašu kārtību drošības līdzekļu piemērošanā.
• 2Turot personu nebrīvē, likums ir noteicis vienotus maksimālos termiņus visiem drošības līdzekļiem, kuri ir saistīti ar personas brīvības atņemšanu, bet ne vienmēr šie termiņi ir saprātīgi un attaisnojami.
• Drošības līdzekļa termiņi aizdomās turētajiem un nepilngadīgajiem KPL ir reglamentējis dalot tos. Līdz ar to domstarpības rodas pie nepilngadīgo termiņiem, kuri ir aizdomās turētie.

Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −51,45 €
Work pack Nr. 1329636
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register