Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:903076
Author:
Evaluation:
Published: 22.11.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 56 units
References: Used
Time period viewed: 2013.g. - 2019.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    8
1.  Darba devēja uzteikuma jēdziens, apraksts un būtība    10
2.  Darba devēja uzteikumu gadījumi saskaņā ar Darba likuma 101. panta 1. daļu, to analīze    15
2.1.  Ar darbinieka uzvedību saistītie uzteikuma pamati    17
2.2.  Ar darbinieka spējām saistītie uzteikuma pamati    35
2.3.  Uzteikuma pamati, kuri saistīti ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā    41
3.  Darbinieks nepiekrīt darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem    48
4.  Darba devēja uzteikums pārbaudes laikā    50
  Nobeigums    54
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    57
  Pielikumi    57
Extract

Nobeigums
Veicot darba pētījumu, tika analizēti gan Latvijas Republikas, gan Starptautiskie tiesību akti, Latvijai saistošie starptautiskie līgumi un konvencijas attiecībā uz darba devēja uzteikuma veidiem un darba devēja uzteikuma tiesiskām sekām, kā arī tiesu prakse. Tika analizēti arī Latvijas Republikas likumu komentāri, zinātniski pētnieciskie darbi, publikācijas periodiskajos izdevumos par darba tiesiskajām attiecībām.
Pētījuma secinājumi tiek balstīti uz iepriekš minētiem normatīviem aktiem un uz tiesu praksi, kā arī uz pētījuma sākumā noteiktā mērķa sasniegšanas rezultātu, un tie ir izklāstīti zemāk:
1. Darba devējām jāapkopo pierādījumi darba līguma uzteikuma gadījumos, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, viņa spējām, vai tehnoloģisku, saimniecisku, organizatorisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā vai organizācijā (akti par pārkāpuma konstatēšanu, liecinieku sniegtās liecības). Ja ir pārkāpti darba kārtības noteikumi vai uzņēmuma instrukcijas, tad jāpierāda, ka šie pārkāpumi un to smaguma pakāpe, un biežums atbilst darba līguma uzteikumam. Ja darba līguma uzteikums saistīts ar darbinieka veselības stāvokli, tad jābūt slēdzienam no medicīnas iestādes. Ja darba līgums uzteikts darbinieku skaita samazināšanas gadījumā, tad darba devējam jāsniedz pierādījumi par to, ka ka darbinieku skaita samazināšana ir vajadzīga (finanšu atskaite par to, ka noteikta uzņēmuma daļa strādā neproduktīvi un tas perspektīvā var novest pie būtiskiem materiāliem zaudējumiem). Pēdējā gadījumā arī jābūt rakstiskam apliecinājumam no darbinieka par atteikšanos pārcelties uz citu darba devēja piedāvāto darbu vai amatu, vai arī darba devējam jāsniedz pierādījumi, ka nav iespējas pārcelt darbinieku uz citu darbu vai amatu; vai arī pierādījumi, ka tieši šim darbiniekam, salīdzinot ar citiem šī paša uzēmuma, nav priekšrocības turpināt attiecīgo darbu.
2. Uzteicot darba līgumu, pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, darba devējam rodas grūtības darbinieka vainas pierādīšanā.
3. Visizplatītākais ir darba devēja uzteikums uz Darba likuma 101.panta 1.daļas 1.punkta pamata (darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību), spriežot pēc tiesu prakses.
4. Rodas problēmsituācijas ar pārkāpuma atklāšanas brīdi, jo aizdomas par pārkāpumu nevar uzskatīt par pārkāpuma atklāšanas brīdi.
5. Nekompetences likumdošanas pārzināšanā un pasivitātes dēļ darbinieki aizkavē darba devēja uzteikumu pārsūdzēšanas termiņus tiesā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,98 €
Work pack Nr. 1388869
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register