Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:444685
Author:
Evaluation:
Published: 08.05.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 35 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Uzņēmuma saimnieciskās darbības analīzes teorētiskais pamats    6
  Uzņēmuma darbības ekonomiskās analīzes metodes un paņēmieni    6
  Uzņēmuma finansu stāvokļa analīzes saturs un virzieni    14
2.  Uzņēmuma vieta tirgū un darbības analīze    19
  Uzņēmuma vispārīgais raksturojums    199
  Uzņēmuma vieta tirgū, konkurentu analīze    22
  Uzņēmuma mārketinga darbības analīze    26
  Uzņēmuma finansiālās darbības analīze    32
3.  Uzņēmuma saimnieciskās darbības pilnveidošanas uzlabošanas iespējas    52
  Finansiālās darbības uzlabošanas iespēju analīze    52
  Debitoru parādu politikas pilnveidošanas iespējas    52
  Kreditoru parādu politikas pilnveidošanas iespējas    55
  Uzņēmuma mārketinga darbības pilnveidošanas iespējas    58
  Secinājumi un priekšlikumi    61
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    64
Extract

1.1. Uzņēmuma darbības ekonomiskās analīzes metodes un paņēmieni.

Tirgus apstākļi nosaka uzņēmumiem savas prasības: ražošanas efektivitātes palielināšanu, preču un pakalpojumu konkurētspēju, ieviešot jaunākās tehnoloģijas, efektīvas saimniekošanas un vadības formas, sliktas saimniekošanas izskaušanu, uzņēmējdarbības aktivizēšanu, iniciatīvas u.t.t. Lai realizētu šos mērķus, svarīga loma ir uzņēmumu saimnieciskās darbības analīzei. Ar tās palīdzību tiek izstrādātas uzņēmuma attīstības taktika un stratēģija, tiek pamatoti plāni un vadības lēmumi, tiek īstenota kontrole pār tiem, tiek atklātas ražošanas efektivitātes palielināšanas rezerves, tiek novērtēti uzņēmuma darbības, tā struktūrvienību un darbinieku rezultāti.
Uzņēmuma saimnieciskās darbības analīzes svarīga loma ir tā, ka būtībā tas ir pamats lēmumu pieņemšanai mikroekonomiskā līmenī, t.i. saimniekošanas objektu līmenī. Tā ir zinātne, kas pēta uzņēmuma darbības ekonomiskos rādītājus, to vispusīgā attīstībā ar mērķi atklāt iekšsaimnieciskās rezerves. Tomēr šīs analīzes veids nebūtu jāuztver kā objekta vienkāršā „sadalīšana” un tā sastāvdaļu apraksts. Jebkurš ekonomiskais objekts ir sarežģīta sistēma, kas ir saistīta ar daudzām sakarībām kā iekšējā, tā arī ārējā vidē. Šo sakarību vienkārša atklāšana un apraksts maz ko dod praktiskajā darbībā. Daudz svarīgāks ir kas cits: ar analītisko metožu palīdzību tiek atklāts daudz plašāks uzņēmuma darbības raksturojums, un tiek veiktas tā nākotnes prognozes, kur uz to pamata tiek plānotas ražošanas un tirgus aktivitātes, un tiek izstrādātas kontroles metodes. Šādas disciplīnas nozīme speciālistu sagatavošanā tirgus apstākļos ir tāda, ka uzņēmuma saimnieciski-finansiālās darbības analīze ļauj pieņemt lēmumus, rast saimnieciskās rezerves un pielietot tās.
Visu ekonomisko zinātņu izpētes objekts ir ražošanas attiecības. Pateicoties tam, visas ekonomikas zinātnes tiek apvienotas sistēmā, pie kam katrai no tām ir savs izpētes objekts, kas atšķiras viens no otra. Saimnieciskā darbība ir daudzu zinātņu izpētes objekts: ekonomikas teorija, makro- un mikroekonomika, vadība, ražošanas un finansiālās darbības organizēšana, statistika, grāmatvedība, ekonomiskā analīze u.t.t. Saimnieciskās darbības analīzes mērķis ir panākto rezultātu novērtēšana un uzņēmuma darbības rezultātā radušos rezervju efektivitātes palielināšana. Lai izdalītu kādu daļu vai kādas attiecības objektā, kas attiecas tikai uz analīzi, vajadzētu vadīties no saimnieciskās darbības procesu būtības. Process – tas ir cēlonības un nosacītības apstākļu norise, apstākļu maiņa, objekta stāvoklis atbilstoši nospraustajiem mērķiem un rezultātiem. Ekonomisko procesu rezultāti tiek plānoti un prognozēti nākotnē attiecīgajos rādītājos, tiek ņemti vērā faktiskās formēšanās secībā un pēc tam tiek analizēti. Bet rezultāti kā procesa sekas ir uzņēmuma saimnieciskās darbības izpētes objekts. Tātad, saimnieciskās darbības analīzes objekts ir saimnieciskās darbības rezultātu rašanās un izmaiņu cēloņi. Seku un cēloņu saiknes apzināšana uzņēmuma saimnieciskajā darbībā ļauj atklāt ekonomisko parādību būtību un uz to pamata pareizi novērtēt sasniegtos rezultātus, atklāt ražošanas efektivitātes palielināšanas rezerves, pamatot plānus un vadības lēmumus. Lai atklātu visus esošos uzņēmuma darbības paplašināšanās iespēju avotus, kā arī novērstu trūkumus, nepieciešams veikt darbības saimniecisko analīzi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register