Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
3,01 (14%)
Discounted price*:
18,47
Purchase
Add to Wish List
ID number:246881
Author:
Evaluation:
Published: 07.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 24 units
References: Used
Time period viewed: 2001.g. - 2006.g.
Extract

Nodokļi ir galvenā budžeta ieņēmumu sastāvdaļa, kurā savu vietu ieņem arī uzņēmuma ienākuma nodoklis. Taču nodokļiem ir jāveic ne tikai valsts budžeta primārās vajadzības, tas ir savākt pēc iespējas vairāk līdzekļus valsts funkciju un attīstības veikšanai, bet arī jāņem vērā uzņēmuma vajadzības, jāstimulē tā darbību un jāveicina uzņēmuma attīstību, kas nākotnē var proporcionāli savai attīstībai veikt arī lielākas nodokļa iemaksas budžetā.
Diplomdarba mērķis ir apskatīt uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstību, aplūkot nodokļa kontroli, kā arī, apskatīt nodokļa normatīvo bāzi un nodokļa ieņēmumu vietu valsts budžetā. Paralēli aplūkot, uzņēmuma ienākuma nodokļa izmaiņas, kas skāra to pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus par uzņēmuma ienākuma nodokļa sistēmas uzlabšanu Latvijā.
Diplomdarbs sastāv no trim daļām – pirmajā daļā tiek apskatīts uzņēmuma ienākuma nodokļa teorija un normatīvi, otrajā diplomdarba daļā tiek veikta uzņēmuma ienākuma nodokļa analīze par 6. gadiem. Savukārt trešajā nodaļā tiek izteikti priekšlikumi uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanas uzlabošanai.
Diplomdarbā ir izmantots plašs informācijas klāsts, no LR likumdošanas aktiem, mācību grāmatām, statistikas datiem, kā arī preses un interneta mājas lapās pieejamajiem datiem.
Diplomdarbs sastāv no 64. lappusēm, 6. tabulām un 5. attēliem, kur tiek atspoguļota darba gaitā apskatītā un analizētā informācija.
Ņemot vēra Latvijas Republikas straujo ekonomisko attīstību, kurai pateicoties Latvija ir kļuvusi par izdevīgu kapitāla ieguldīšanas un attīstīšanas vietu, Latvijas valsts valdībai ir tālejoši jāparedz nākotnes vīzijas tālākai, sekmīgai ekonomikas attīstībai. Pie viena no ekonomikas sekmīgas attīstības virzītājiem droši var minēt arī veiksmīgu nodokļu politikas piemērošanu, kā arī stabilu tās realizēšanu ilgākā laika posmā. Latvijas Republikā . Lai Latvijas Republika spētu nodrošināt savu attīstību, tai ir jāizprot nodokļu maksātāju ietekme uz valsts budžeta ienesīguma nozīmīgumu, kā arī savlaicīgi jāreaģē uz ieņēmumu izmaiņām un jāanalizē radušās situācijas cēloņus. Šī diplomdarba autors, jau iepriekšējos gadus ir sekojis līdzi Uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstības gaitai, rakstot kursa darbu par šo tēmu. Tādēļ pēc paša iniciatīvas autors vēlējās padziļināti apskatīt uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstību Latvijas Republikā.
Uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanu un kontroli Latvijā veic Valsts ieņēmumu dienests, kurš savu darbību uzsāka 1993. 28 oktobrī. Valsts ieņēmumu dienests ir Finanšu ministrijai pakļautībā esoša valsts pārvaldes institūcija. Nodokļu iekasēšanas galvenā misija ir nodrošināt valsts budžetu ar ieņēmumiem, tālāk tos novirzot sekmīgai valsts funkciju pildīšanai. Papildus uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanai un kontrolei valstij ir jāmeklē iespējas nodokļa administrēšanas politikas un nodokļa likmes uzlabošanai, lai spētu konkurēt ar citām valstīm, investīciju un kapitāla piesaistes jomā, nesamazinot un neradot robu no nodokļa ieņēmumiem valsts budžetā, jo valsts funkciju veikšanai ir nepieciešams noteikts naudas līdzekļu kopums jeb budžets, kas ir svarīga finanšu vadības sastāvdaļa valdības noteikto mērķu un uzdevumu izpildei.
Uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanu un kontroli tā pat kā citu nodokļu administrēšanu, var ietekmēt daudz un dažādi faktori, kas var iedragāt uzņēmuma ienākuma ieņēmumus valsts budžetā. Lielākās pārmaiņas, kas skāra uzņēmuma ienākuma nodokli notika laika posmā no 2002.gada līdz 2005. gadam, kad Latvijā notika UIN likmes samazināšana, kas kopumā atviegloja nodokļa slogu šajā periodā par 40 procentiem, ka arī vēsturisks notikums, kas ietekmēja uzņēmuma ienākuma nodokli, kad Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, tādejādi pakļaujoties kopējām prasībām un normām uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanas jomā.
Diplomdarbā ir ietvertas gan teorētiskā, gan praktiskās informācija, kas ļautu diplomdarba lasītājiem izprast uzņēmuma ienākuma nodokļa veidošanās un administrēšanas būtību, kā arī apskatīt tā ieņēmumu nozīmi valsts budžetā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −41,57 €
Work pack Nr. 1171790
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Uzņēmuma ienākuma nodoklis. Tā administrēšana un problēmas Latvijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/246881

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register