Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:659143
 
Evaluation:
Published: 25.03.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Reliģijas brīvības princips    4
1.2.  Reliģijas brīvības princips no vēsturiskā aspekta    6
1.3.  Reliģijas brīvības ierobežošana    8
2.  Baznīcas atdalītības no valsts principa raksturojums    10
2.1.  Principa “baznīcas atdalītība no valsts” adaptēšanās Latvijas Republikā    11
2.2.  Teorētisks apskats par baznīcas nošķiršanu no valsts un to attiecību veidiem    14
  Kopsavilkums    17
  Izmantotās literatūras saraksts    18
Extract

Piemēram, tendence šķirt baznīcu no valsts lielā mērā var uzskatīt tieši par Rietumu pasaules tendenci un iniciatīvu. Austrāliju var pieskaitīt pie Rietumu civilizācijas modeļa. Vairumā Āfrikas valstu iekšpolitika ir proislamiska, prokristīga vai postkoloniāla. Āfrikas ziemeļos atrodas arābu valstit, kurās dzīvo galvenokārt musulmaņi, bet dienvidos vairums iedzīvotāju pieder kristīgajai ticībai. Tādejādi var secināt to, ka šie attiecību veidi rodas valstij kontaktējoties un izprotot savas valsts baznīcas un cilvēku reliģiskās pārliecības, jo nevar vienkārši visās valstīs ieviest vienu sistēmu, katras valsts vēsture ir bijusi citādāka, tādēļ katras valsts turpmākajam attīstības ceļam ir jābūt citādākam un individuālam.
Tieši runājot par situāciju Latvijā, manuprāt,var teikt, ka attiecības starp banzīcu un valsti veidojas diezgan interesanti. Tajā pat laikā, kad ir noteikti dažādi noteikumi, kuri ir kā priekšnoteikumi baznīcas attdalītībai no valsts, baznīca piedalās dažādos valstiski svarīgos pasākumos, piemēram, prezidenta inaugurācijas ceremonija. Kā arī piemērs var būt tas, ka savā runā prezidenti bieži vie izmanto tādus vārdus, kas vērsti uz garīgo pasauli un uz Dievu. Tādā veidā liekas, ka tiek īstenoti visi priekšnoteikumi, taču tajā pašā laikā, ja tā kārtīgi ieskatās, baznīca ir neiedomājami vienota ar valsti un tās varu. Varbūt šādas svarīgas ceremonijas kā prezidenta inaugurācija notiek baznīcā tādēļ, ka valsts galva vēlas apliecināt savu nodomu stiprumu Dieva priekšā un tapt svētīts, bet varbūt iemesls ir cits? Taču jeb kurā gadījumā, uzreiz rodas jautājums, tad kā var izvēlēties baznīcu, kurā notiks šis pasākums? Vai tad šāda veida ceremonijas rīkošana kādā noteiktā konfesijā nebūs šīs baznīcas reklamēšana un stādīšana augstāk kā citas? Manuprāt, ja valsts realizē šo nošķiršanu, tad tas ir jādara līdz galam un bez mulsinošiem izņēmumiem, jo nākas bieži valstiskos pasākumos just reliģijas piegaršu.
Taču Latvijas tiesību sistēma ir attīstījusies līdz augstam līmenim un ir bijuši notikumi, kas Latvijas tālajā brīvvalsts laikā daudziem šķita neiespējami un nesasniedzami. Kā arī jāsaka,ka baznīcas atdalītība nenozīmē to, ka baznīca ir pilnīgi cita pasaule un tai nav nekāda sakara ar sabiedrību vai valsti. Nē, vienkārši tas liekas savādi, ja valsts kaut kādā veidā “reklamē” reliģiju un veic darbības, kuras ir pretējas noteiktajām.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1330968
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register