Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
8,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:805497
Author:
Evaluation:
Published: 22.10.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 40 units
References: Used
Extract

Darba tiesības ir ļoti svarīga, patstāvīga tiesību nozare, kas, galvenokārt, aizstāv darbinieku intereses un regulē darba tiesiskās attiecības. Šī tiesību nozare garantē visām fiziskām personām vienādas tiesības un pienākumus darba attiecībās, neatkarīgi no dzimuma, vecuma, reliģiskās vai politiskās pārliecības, nacionālās piederības, sociālā un mantiskā stāvokļa. Tomēr bieži vien daudzi darbinieki nezina savas tiesības, un tādēļ darba devēji viņus nelikumīgi izmanto. Viens no veidiem kā no tā izvairīties ir noslēgt ar darba devēju darba līgumu, kurš noteiks darbinieka un darba devēja tiesības un pienākumus. Darba līgums – tā ir stabilitāte abām tā pusēm – gan darbiniekam, gan darba devējam.
Pēdējos gados Latvijas darba tirgū veidojas darbaspēka deficīts, tieši tāpēc liela loma katrā uzņēmumā ir personāla speciālistam, kurš veic personāla atlasi. Ir jāmeklē jaunas darba metodes, lai piesaistītu vajadzīgo skaitu kvalificētu darbinieku, motivētu viņus strādāt konkrētajā uzņēmumā, kā arī noturēt šos darbiniekus, veidojot efektīvu atalgojuma un „bonusu” sistēmu un līdz ar to arī darbinieku lojalitāti. Tieši darbinieki ir tie, kuru darbības rezultātā uzņēmums gūst panākumus, sasniedz savus ekonomiskos mērķus, tas nozīmē, ka darbinieki ir galvenais uzņēmuma resurss, par ko uzņēmuma vadītājiem ir jārūpējas visvairāk un ko jāmāk efektīvi izmantot un vadīt. Arī pašiem uzņēmumu vadītājiem jābūt pietiekami izglītotiem, lai spētu efektīvi vadīt uzņēmumu un domāt par to un tā darbiniekiem ilgtermiņā.
Kvalifikācijas darba mērķis ir parādīt, ka darba līgums ir darba tiesisko attiecību pamats (personai, kura stājas darba tiesiskajās attiecībās ar darba līgumu, piemīt likumiski un līgumiski noteiktas tiesības un pienākumi, bet persona, kura stājas darba tiesiskajās attiecībās bez darba līguma ir juridiski un sociāli neaizsargāta).
Lai sasniegtu kvalifikācijas darba mērķi, tiek noteikti uzdevumi:
1)veikt teorētiskā materiāla izpēti par darba līguma formu, saturu, termiņiem, noslēgšanas, grozīšanas un izbeigšanas kārtību, kā arī par tām juridiskajām un sociālajām sekām, kas iestājas darbiniekiem un darba devējiem, ja darba līgums nav noslēgts rakstveidā;
2)veikt praktiskā materiāla analīzi par 1.uzdevumā minēto;
3)iepazīties ar personāla atlases gaitu no personāla plānošanas līdz darba attiecību noslēgšanai.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,98 €
Work pack Nr. 1167794
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register