Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:420736
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.05.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Motivācija    4
1.1.  Būtiskā un nebūtiskā motivācija    4
2.  Motivēšanas būtība un evolūcija    5
3.  Mūsdienu motivēšanas teorijas    7
3.1.  Satura motivēšanas teorijas    7
3.2.  Norises motivēšanas teorijas    12
3.3.  Stimulējošās motivēšanas teorija    14
4.  Ieteikumi motivācijas radīšanai    17
5.  SIA „Palazzo Rīga” personāla politikas vadīšana    21
  Secinājumi un priekšlikumi    29
  Izmantotās literatūras saraksts    30
  Pielikums    31
Extract

Šajā kursadarbā autores apskata tēmu „Darbinieku motivācijas politikas analīze”. Darbinieku motivācija ir viena no svarīgākajām menedžmenta funkcijām, jo tas, kādu motivēšanas politiku izēlēsies uzņēmums, diezgan būtiski ietekmēs viņu turpmāko darbību. Darbinieks skaitās uzņēmuma dārkākais un svarīgākais resurs, un to ir jāmāk pareizi virzīt un motivēt, lai tas sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus.
Visi uzņēmumi domā par līdzekļiem, kas būtu jāpielieto, lai ar darbinieku palīdzību sasniegtu ilgstošu un augstu uzņēmuma uzdevumu izpildīšanas līmeni, tas nozīmē, pievērst ciešu uzmanību tam, kā indivīdu vislabāk motivēt ar tādiem līdzekļiem, kā stimulēšana, atlīdzība, vadība, bet, vissvarīgākais, ar darbu, ko viņi veic, un uzņēmumu, kurā viņi šo darbu veic. Arī uzņēmums „Palazzo Rīga” nav izņēmums. Uzņēmuma mērķis ir attīstīt motivēšanas procesus un darba vidi, kas palīdzētu nodrošināt to, ka darbinieki sasniegtu rezultātus, kādus no viņiem sagaida vadība.
Šī kursa darba mērķis ir noskaidrot darbinieku motivācijas stiprās un vājās puses SIA „Palazzo Rīga” uzņēmumā (kas būtu jādara uzņēmumam, lai vājās puses izzustu), kā arī izstrādāt priekšlikumus motivācijas pilnveidošanai.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, ir veikti sekojoši uzdevumi:

1.Apkopotas teorētiskās atziņas par motivāciju.
2.Izstrādāti jautājumi aptaujas anketai, kā arī veikta aptaujas anketa.
3.Apkopota iegūtā informācija no aptaujas anketas un noskaidrotas motivācijas stiprās un vājās puses uzņēmumā.
4.Izstrādāti priekšlikumi motivācijas pilnveidošanai.

Darba izpildes gaitā, kursadarba autores pielietoja tādas metodes, kā anketēšana un aptauja, kas ļāva precīzāk noskaidrot un izanalizēt darbinieku motivāciju.
Pirmās trīs nodaļās ir apkopotas motivācijas teorētiskās atziņas, tas ir, kas ir motivācija?, kāda ir motivēšanas būtība un evolūcija?, kā arī apskatītas mūsdienu motivēšanas teorijas. Tāpat ir apkopoti un apskatīti dažādi motivēšanas modeļi, piemēram, L. Portera un E. Laulera modelis. Tika veikts ieskats SIA „Palazzo Rīga” personāla motivēšanas politikā un izdarīti autoru secinājumi un priekšlikumi. Lai vairāk varētu izprast uzņēmuma motivēšanas politiku, darba autores izmantoja tādu literatūru, kā piemēram, I. Fornda „Personālvadība”, V. Reņģe „Organizāciju psiholoģija”, V. Praude un J. Beļčikovs „Menedžments”, Pega Pikeringa „Personāla vadība” un citu literatūru.
Šis kursa darbs autorēm palīdzēja ielūkoties uzņēmuma darbībā, kā arī darbinieku motivācijā. Daudzu uzņemumu vadītāju priekšstats par to, ka darba alga ir galvenais stimuls darbinieku motivācijai ir maldīgs, jo darbiniekiem ir nepieciešams, lai viņus arī paslavē par padarīto darbu, kas bieži vien pat ir svarīgāks par darba algu. Tie uzņemumi, kuri to ir sapratuši, veiksmīgi pielieto šo taktiku. Pie mums šī taktika ir diezgan jauna lieta, tapēc tā tiek ieviesta pamazām, bet veiksmīgi, daudzi darbinieki ir sākuši strādāt daudz cītīgāk un ar gandarījumu pilda savu darbu, zinot, ka darba devēji novērtēs viņu padarīto darbu.
Motivēšana ir ļoti svarīga, bet sarežģīta sistēma. Uzņēmuma vadītājam, tā ir jāīsteno tā, lai darbinieki būtu stimulēti un sasniegtu uzņēmuma izvirzītos mērķus, kā arī savu darbu padarītu kvalitatīvi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register