Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,82 (15%)
Discounted price*:
4,67
Purchase
Add to Wish List
ID number:130006
Author:
Evaluation:
Published: 05.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Extract

Šo tēmu izvēlējos jo, šī ir aktuāla problēma mūsdienu sabiedrībā. Sabiedrība ir pārmantojusi stereotipus no paaudzes paaudzē, par konkrētām lomām kādas ir jāieņem sievietei un kādas vīrietim. Darbā apskatīšu LLU studentu attieksmi pret dzimumu stereotipiem reklāmās, jo studenti ir jaunieši ar noteiktu statusu sabiedrībā un tie ietilpst konkrētā vecumu grupā.
Problēmas apraksts: dzimumu stereotipi ir pārliecība par to, kāds ir vīrietis un kāda ir sieviete. Stereotipi par vīrieša un sievietes izturēšanos var būtiski ietekmēt šo izturēšanos un otrādi. Vairums sieviešu cenšas izturēties atbilstoši tam, ko no viņām sagaida sabiedrība, atbilstoši stereotipiem par sievietes lomu sabiedrībā. Turklāt reklāmās nereti ir parādītas dzimumu lomas un stereotipi kādus sabiedrība ir uzlikusi konkrētam dzimumam. Sociālie aģenti (televīzijas producenti, žurnālisti, filmu veidotāji) ietekmē cilvēku izpratni arī par “pašsaprotamiem” sievišķības un vīrišķības jēdzieniem. Modernajā sabiedrībā mediju vara faktiski pārņem auditorijas politiskās un sociālās virzības un robežu veidošanas funkciju (Alternatīvais ziņojums, 2005.). (Sabiedriskās aptaujas rāda, ka visvairāk sabiedrība uzticas TV - 70%, radio - 60%). Pētījums presē atklāj, ka reklāmās dominējošais ir vīrietis, kurš tiek attēlots kā formāla persona – tumšā uzvalkā, nopietns un gandrīz bez emocijām. Sieviete parasti tiek attēlota tikai kā fons, kā izņēmums, nevis norma. Nepastāv noteiktas sieviešu tēmas, taču mēdz uzsvērt sievieti kā ētikas un morāles sargātāju un mātes lomas pildītāju. Viņai svarīgas ir personiskās, nevis profesionālās īpašības. Radio arī vīrietis tiek attēlots kā galvenais politiķis. Sieviešu tēmas – ģimene, ētika, ekoloģija. Arī televīzijā sievietes parasti izsakās par ekoloģiju (Jauce R., 2004.).
Mērķis: noskaidrot LLU studentu attieksmi pret dzimumu stereotipiem reklāmās.
Uzdevumi: analizēt teorētisko literatūru par - dzimumu lomām, dzimumu stereotipiem un dzimumu stereotipiem reklāmās, kā arī reklāmu un tās ietekmi.
Izpētīt studentu attieksmi par dzimumu stereotipiem reklāmās,
izdarīt secinājumus par studentu attieksmi pret dzimumu stereotipiem reklāmās.
Objekts: LLU studentu attieksme.
Priekšmets: dzimumu stereotipi.
Hipotēze: viedoklis par dzimumu stereotipiem reklāmās ir atšķirīgs pa dzimumiem.
Metodes: anketēšana.Dzimumu lomas – ir sieviešu un vīriešu lomas, kuras ir sociāli un tradicionāli noteiktas, un tās nenosaka bioloģiskas iezīmes (Luna E., Tautas attīstība.2002.176.)
Latviešu valodā jēdziens “dzimums” parasti apzīmē sieviešu un vīriešu bioloģisko dzimumu. Taču dzimums ir gan bioloģisks, gan arī sociāli veidots. Citās valodās bioloģiskais un sociālais dzimums bieži vien tiek apzīmēts atšķirīgi, lietojot divus jēdzienus – sex un gender, kas skaidri nošķir bioloģisko un sociālo dzimumu. (Bogdzeviča A., 2005.11.)
Tā kā latviešu valodā nav divu dažādu vārdu šo atšķirību fiksēšanai, tad izmanto terminu „dzimums”.
Dzimums - ietver sievietes un vīriešus raksturojošās bioloģiskās un sociālās dzimumpazīmes. Lai uzsvērtu atšķirību starp bioloģiskajām un sociālajām dzimuma pazīmēm, nereti attiecīgi tiek lietoti jēdzieni “dzimums” un “dzimte”.
Dzimumu līdztiesības nodrošināšanas sakarā visbiežāk uzmanība tiek pievērsta sociālajām dzimuma pazīmēm jeb dzimtei, jo tā laika gaitā mainās, tātad, ir ietekmējama, lai veicinātu patiesi vienādas sieviešu un vīriešu tiesības un iespējas (LR Labklājības ministrija, Dzimumu līdztiesība).…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,72 €
Work pack Nr. 1129881
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Dzimumu stereotipi reklāmās: LLU studentu attieksme”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/130006

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register