Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:195055
Evaluation:
Published: 13.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Extract

Šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka manā darba vietā komandu darbs, par kādu pieņemts runāt mūsdienu organizācijās un kuru es aprakstīšu savā darbā, manuprāt, nav izveidojies vai arī ir tikai vājas atblāzmas no tā, un mani ieinteresēja šādu komandu veidošanas iespēju izanalizēšana savā darba vietā, ņemot vērā esošo situāciju.
Man interesanta likās arī Hercberga teorija par ietekmējošiem faktoriem, kuri nenoliedzami katru no mums ietekmē kā topošas komandas dalībniekus un, proti, ārējie faktori:
Darba alga, darbavietas saglabāšanas garantijas, darba apstākļi, sociālais statuss organizācijā, organizācijas darba politika, tiešā priekšnieka attieksme un attiecības ar kolēģiem darbā, un iekšējie faktori:
Panākumi darbā, atzinība, atbildība, izaugsmes iespējas (pilnveidošanās), darbs kā tāds un profesionālās karjeras iespējas.
Kā arī nepieciešamība noskaidrot, kāda ir komandas nozīme veiksmīga darba darīšanā?
Atrastā situācija no vēstures lapaspusēm par Aleksandru, kura vadībā grieķu armija darbojās kā labi saskaņota komanda, liecina, ka tas ir nozīmīgs veidojums. “Komanda ir izveidota kā mozaīkas bildītes, kur katra daļa ideāli atbilst viena otrai.” Par spīti apstākļiem, Aleksandrs bija spējīgs ar tās palīdzību sakaut daudz lielākas armijas. Komandas darbs bija šīs veiksmes atslēga. [1.]
Tātad komanda ir “cilvēku grupa, kas organizējusies kopīgam darbam, kopīga uzdevuma veikšanai un uzņemas atbildību par to. Šai grupai ir līdzīga izpratne par darāmā darba būtību, kopīgs mērķis, izstrādāta darba gaita, vēlēšanās veltīt savu laiku un darbu mērķa sasniegšanai, sadarbība darba procesā. Šādā grupā viedokļu atšķirības tiek izteiktas atklāti un tiek risinātas konstruktīvā diskusijā. Apvienojoties komandā, katram ir iespējams uzņemties uzdevumu, kas maksimāli atbilst viņa spējām un kompetencei. Jo lielāka dažādība grupā (atšķirīga pieredze, informācijas apstrādes metodes), jo bagātāks un labāks rezultāts. Dažādība reizēm var radīt konfliktu. Komandas vadītājam jāprot prasmīgi vadīt grupas dinamiku, t.i., pārvaldīt jebkuru komandā radušos situāciju”. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1171484
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register