Nobeigums
Tātad MRPL piemērošana ir aktuāla katru gadu, jo vienmēr ir NN, kurus izdara personas nepieskaitāmības vai ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī, līdz ar to šādi papildus līdzekļi ir nepieciešamība. Nosakot MRPL tiek vērtēti dažādi apstākļi, kas veido tiesas spriedumu. Piemēram, personas pieskaitāmības stāvoklis, izdarītais NN, personas attieksme pret to, taču līdz ar to, nav iespējams izvairīties no problēmām, kas rodas šī procesa laikā.
Tādēļ Krimināllikumam ir jābūt atbildīgam par to, ka šāda problēmu izveidošanās tiks novērsta vai tiks darīts viss, lai šīs problēmas mazinātu. Tātad, ir nepieciešamas uzlabotas tiesību normas, kuru mērķis būtu uzlabot gan MRPL piemērošanas procesu, gan lai nodrošinātu to, ka personas, kurām ir nozīmēti MRPL, saņem vispiemērotāko ārstēšanās veidu un aprūpi.
Ņemot vērā aplūkoto materiālu ir iespējams secināt, ka Latvijā ir vairāki MRPL veidi, kas ir piemēroti gan nepieskaitāmām, gan ierobežoti pieskaitāmām personām. Tādēļ, ir noteikti dažādi nosacījumi kā piemērot MRPL. Vadoties pēc šiem nosacījumiem tiesa izlemj par optimālāko MRPL.
Apkopojot iegūto informāciju, top skaidrs, ka laika gaitā ir bijušas nelielas izmaiņas Krimināllikumā, piemēram, 2014. gadā izdarītie grozījumi Krimināllikumā papildināja 13. pantu ar otro daļu, kas nosaka, ka nepieskaitāmām personām var piemērot MRPL. Kā arī, 69. pants tika papildināts ar 4.1 daļu, kas nosaka, ka tiesa var piespriest personai vairāk ierobežojošu līdzekli, ja tā nepilda tai noteikto MRPL. Taču šie visi papildinājumi neatrisina galvenās MRPL piemērošanas problēmas, toties tie nostāda esošās normas uz pareizā ceļa.
…