Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,85 (19%)
Discounted price*:
3,64
Purchase
Add to Wish List
ID number:825831
Evaluation:
Published: 05.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Extract

4. Nobeigums
Vairums Ekonomikas un Vadības fakultātes darbinieki ir informēti par tiem izvirzītajiem mērķiem un ir arī stingra struktūra, kā veikt savus darba pienākumus, lai šie mērķi tiktu izpildīti. Sasniegumu kontrole tiek panākta ar uzdevumu sasaisti vienotā ķēdē – ja viens darbinieks neizdara savu darba daļu, tad nākamais nevar turpināt savu darbu, tādējādi darbinieki daļēji kontrolē viens otru, kā arī tiek veikti regulāri studiju programmu un kvalitātes novērtējumi.
Ekonomikas un Vadības fakultātes iekšējā kultūrā nav stingri noteikts hierarhijas modelis, kā arī noteicošā ir autoritāte, nevis spēks, kas ļauj izveidoties koalīcijām, kas, kopīgi darbojoties, var īstenot savas iniciatīvas organizācijā. Tas arī norāda uz to, ka kā indivīdi Ekonomikas un Vadības fakultātes administratīvie darbinieki vairāk pakļaujas organizācijas mērķiem, nevis savai paša motivācijai organizācijā.
Dotajā organizācijā novērojamas „learning in open system” pazīmes, kas ļauj mērķus un plānus mainīt atkarībā no apkārtējās vides ietekmes, tomēr būtu nepieciešams vairāk pievērsties studentu vērtējumam par studijām, kā arī padarīt objektīvāku kopējo vērtēšanas sistēmu. Tas nodrošinātu atgriezeniskās saites saņemšanu par mērķu aktualitāti un kvalitāti.
Latvijas Universitāte nav uzstādījusi savām spējām pārāk augstus mērķus, kā arī nekoncentrējas pilnībā tikai uz mērķu sasniegšanu, kas palīdz tai attīstīties kā organizācijai, paaugstinot statusu vietējā un starptautiskajā sabiedrībā. Tas nodrošina Latvijas Universitātes priekšrocības gan konkurences cīņā, gan arī kontaktu tīkla izveidošanā.

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Mērķi, vara un kontrole Ekonomikas un vadības fakultātē”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/825831

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register